چاپ کردن این صفحه

طراحی نقاشی های دیواری با‌کیفیت در شهر تهران/ دیوارنگاری های مخدوش شده شهدا ساماندهی می شوند

موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: آثار دیوارنگاری شهدا با کیفیت خوب و اجرای هنری زیبا می توانند تاثیر بسیار زیادی بر روحیه شهروندان داشته باشند. باید فرهنگ رشادت را تا همیشه برای مردم کشور زنده نگه داریم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه نقاشی دیواری شهدا واجد ارزش هنری بالایی است، گفت: نقاشی های دیواری شهر تهران باید با کیفیت بیشتری طراحی شوند به همین منظور ساماندهی نقاشی های دیواری شهدا را در دستور کار قرار داده ایم.

وی افزود: به دلیل مخدوش شدن منظر شهری در راستای سیاست و برنامه های سازمان زیباسازی، دیوار نگاری های شهر تهران را ساماندهی خواهیم کرد.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: به منظور ساماندهی دیوارنگاری شهدا برنامه های متعددی داریم و تعدادی از طرح های تصویب شده مربوط به شهدا را در سطح شهر اجرایی کرده ایم.

موسوی با بیان اینکه از دوره چهارم دوسالانه دیوارنگاری شهری در بخش آثار یادمانی اجرای تصویر برادران شهید پورزند در دستور کار قرار گرفته بود، گفت: نقاشی دیواری برادران شهید پورزند با تایید و مجوز شورای هنری در خیابان تهران ویلا اجرا شده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه خانواده شهید پورزند از نقاشی دیواری طراحی شده بسیار رضایت داشتند، افزود: برای سازمان زیباسازی رضایت و خوشنودی خانواده شهید پورزند برای طراحی نقاشی دیواری بسیار ارزشمند است. نقاشی دیواری برادران شهید پورزند از نظر ابعاد هنری حائز شرایط ویژه است و می تواند در ادامه سیاست های سازمان برای بازسازی آثار شهدا اتفاق خوبی باشد.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اضافه کرد: نقاشی دیواری برادران شهید پورزند به عنوان یک الگوسازی در زمینه تولید آثار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

موسوی با اشاره به دیگر نقاشی های دیواری ساماندهی شده در اتوبان شهید باقری، شهید خسروپور، شهید کاظمی، اتوبان بسیج و ... افزود: ساماندهی تصاویر شهید افراسیابی را در دستور کار داریم. همچنین مطالعه و بررسی میدانی از همه دیوار نگاری های شهدا در تهران انجام دادیم که یک بخش تکمیلی دارد که باید آن را نیز انجام دهیم.

وی اضافه کرد: باید بر اساس بررسی های موجود برنامه ریزی جدیدی برای امسال و سال 99 داشته باشیم. در سال جاری 20 اثر دیگر شهدا را مجدد طراحی و اجرا خواهیم کرد.

به گفته معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران دیوارنگاری در همه دنیا موضوعات و مباحث متعددی را در جامعه دنبال می کند و در کشور ما نیز به دلیل سپری کردن دوران دفاع مقدس موضوعات زیادی ازجمله رشادت، ایثار و از خودگذشتگی وجود دارد که به عنوان یک ارزش باید به آن بپردازیم.

موسوی تاکید کرد: آثار دیوارنگاری شهدا با کیفیت خوب و اجرای هنری زیبا می توانند تاثیر بسیار زیادی بر روحیه شهروندان داشته باشند. باید فرهنگ رشادت را تا همیشه برای مردم کشور زنده نگه داریم.