از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران،

فراخوان طراحی المان یادبود پلازای هفتم تیر منتشر شد

در پی ایجاد پلازای هفت تیر به عنوان یک فضای عمومی به منظور ایجاد پاتوق شهری برای افزایش حضور شهروندان، فراخوان طراحی المان یادبود پلازای میدان هفتم تیر منتشر شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این سازمان در همین رابطه در نظر دارد المان یادبودی متناسب با نام میدان و هماهنگ با ویژگی های محیطی و موقعیت شهری مکان موردنظر، طراحی و اجرا کند.
به همین منظور از هنرمندان و طراحان دعوت می کند طرح‌ها و ایده‌های خود را تا 26 تیرماه به دبیرخانه فراخوان ارائه کنند.
امکان‌پذیری ارائه طرح به شیوه های رایج که گویایی و خوانایی لازم را داشته باشد؛ با توجه به اولویت انتخاب ایده در این مرحله، داشتن ارتباط موضوعی و مفهومی ایده ها و طرح های ارائه شده با پلازا، در نظر گرفتن شاخص های هنر ایرانی- اسلامی در طراحی اثر، درنظر گرفتن ویژگی های لازم برای ارتباط بصری و محیطی با فضای تعیین شده به منظور نصب اثر، اصالت طرح و پرهیز از هرگونه کپی برداری از آثار هنرمندان ایرانی و خارجی از شرایط تایید طرح بوده و مد نظر داوران قرار میگیرد (مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه به عهده پیشنهاد دهنده است)، تایید نهایی طرح ها صرفاً از طریق بررسی ماکت اجرایی، رعایت تناسبات اجرایی طرح با ویژگیهای فیزیکی و موقعیت شهری پلازا، توجه به زوایای دید مخاطب خارج از پلازا، در نظر گرفتن حضور شهروندان پیاده در محوطه پلازا و نوع ارتباط با اثر، پیشنهاد مکان دقیق قرارگیری اثر در پلازا، در نظر داشتن مبادی متصل یا مرتبط با پلازا شامل خیابان کریمخان، خیابان قائم مقام، خیابان مفتح جنوبی و بزرگراه شهید مدرس و پیش بینی و رعایت موارد ایمنی مورد نیاز از شرایط ارائه طرح عنوان شده است.
گفتنی است، نتایج تا یک هفته پس از زمان داوری از طریق سایت سازمان و پیامک اعلام می شود. همچنین خرید طرح منتخب، پس از طی فرآیند کارشناسی اجرایی، قیمت گذاری و توافق نهایی با هنرمند و تأمین اعتبارات مورد نیاز انجام شده و ثبت نام و پذیرش طرح صرفا با رعایت تمام موارد یادشده و زمان تعیین شده در ساعات اداری صورت می پذیرد.
هنرمندان همچنین می توانند برای ثبت نام طی مدت مشخص شده، با مراجعه به واحد تأمین طرح مدیریت آثار حجمی و تحویل ارائه طرح پیشنهادی، ارائه توضیح و توجیه طرح پیشنهاد شده، با ارائه رزومه مستند در فراخوان شرکت کنند.
مرکز فعالیت های مجسمه سازی تهران، پاسداران- میدان هروی- خیابان وفامنش- کوچه جمالی شرقی- پلاک 12- عمارت عین الدوله به عنوان دبیرخانه این فراخوان معرفی شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "معماری و فرهنگ" که در تابستان 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "بام های سبز، رهیافتی برای کلان شهرها" اختصاص دادبرای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه