نشست دوسالانه مجمسه‌های شهری تهران برگزار شد

نشست تخصصی حفظ و مرمت مجسمه‌های شهری در ادامه سلسله نشست‌های تخصصی ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهر تهران با حضور کارشناسان و هنرمندان فعال در حوزه مجسمه سازی در عمارت عین الدوله برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در این نشست تخصصی که عصر روز گذشته در عمارت عین الدوله برگزار شد، موضوع حفظ و مرمت مجسمه‌های شهری مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
کلمنت گینامارد متخصص مرمت و حفظ آثار تاریخی و مجسمه و خانم باربارا برونه ایمبولت فیزیکدان و شیمی‌دان و دارای دکترای شناخت مواد و متخصص در حوزه مرمت و حفظ آثار از کشور فرانسه سخنرانان این نشست بودند. در میان حاضران نیز مجسمه سازهای برجسته کشور، دانشجویان و علاقه مندان به هنرهای شهری نیز حضور داشتند.
کلمنت گینامارد در این نشست گفت: مطالعه قبل از شروع مرمت آثار باستانی اهمیت بسیاری دارد، مطالعه تاریخی اثر هم این امکان را به ما می‌دهد تا بدانیم آثار تاریخی بر چه اساسی ساخته شده‌اند و اصولا چه شناسنامه‌ای دارند و این موضوع به ما در مرمت بهتر کمک می‌کند.
باربارا برونه ایمبولت هم با تاکید بر این موضوع ادامه داد: در مرمت آثار باید از همان جنسی استفاده شود که در ساخت اثر بکار رفته است، چراکه اینکار می‌تواند باعث نتیجه بهتر شود. مطالعه اولیه باعث می‌شود که ما بدانیم با چه المان‌هایی برای احیای آثار روبرو هستیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "معماری و فرهنگ" که در تابستان 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "بام های سبز، رهیافتی برای کلان شهرها" اختصاص دادبرای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه