سیدمجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران خبرداد:

نیم تنه شهید مدرس برای مرمت از محل آن برداشته می شود

سید مجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام این خبر که نیم تنه شهید مدرس برای مرمت از محل آن برداشته می شود، گفت: این مجسمه در میدان هفت تیر ابتدای اتوبان مدرس قرار دارد که با توجه به نیاز به مرمت و پیرایش از این محل به مدت 20 روز برداشته می شود.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، موسوی با اشاره به اینکه سازمان در سال گذشته 70 مجسمه را از سطح شهر جمع‌آوری و مرمت کرده است، ادامه داد: رسیدگی و مرمت به مجسمه های سطح شهر یکی از موضوعاتی است که هرسال ازسوی این معاونت انجام می شود.
او با تاکید بر اینکه مجسمه ها در شرایط جوی مختلف مانند سرما، گرما و وزش باد قرار دارند و می بایست رسیدگی و مرمت به آنها به صورت دوره ای انجام شود، افزود: درراستای همین هدف سازمان زیباسازی در طول سال به مجسمه ها،تندیس ها و سردیس هایی که در سطح شهر جانمایی شده سرکشی و درصورت نیاز به مرمت و رسیدگی آنها را از محل برداشته و به کارگاه منتقل می کند.
گفتنی است مجسمه نیمه تنه شهید مدرس که در میدان هفت تیر، ابتدای اتوبان مدرس قرار گرفته است کاری از محمدرضا خلجی است که در سال 86 از سوی سازمان زیباسازی در این محل جانمایی شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط دانش شهرسازی و مفهوم زندگی شبانه شهری، موضوع جدیدی را در شهرها شکل میدهد که از آن به عنوان «منظر شبانه شهری» یاد میشود. مفهومی نسبتاً جدید که چند سالی است در طراحی، مدیریت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه