نایب رییس انجمن طراحان گرافیک ایران مطرح کرد:

حمایت اثرگذار زیباسازی از موزه گرافیک

نایب رییس انجمن طراحان گرافیک ایران در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه خاطرات کاغذی گفت: با حمایتی که سازمان زیباسازی شهرداری تهران از ابتدا داشته است، موزه گرافیک پابرجاست.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محسن سلیمانی با بیان این مطلب و با اشاره به برنامه‌هایی که در هفته گرافیک برگزار شد، افزود: 27 آوریل مصادف با 7 اردیبهشت ماه روز جهانی گرافیک است که همزمان با این روز در سراسر دنیا این روز را گرامی‌می‌دارند. ما هم به همین مناسبت همزمان با شورای جهانی گرافیک(ایکودی) برنامه‌های متنوعی را داشتیم.
وی اضافه کرد: خوشبختانه امسال توانستیم در تمام هفته از 6 تا 13 اردیبهشت ماه برنامه‌های متنوعی را داشته باشیم. از برگزاری نمایشگاه‌های متعدد گرفته تا برگزاری ورکشاپ و نشست‌های تخصصی جزو برنامه‌های این هفته بوده است.
سلیمانی تصریح کرد: هرساله ایکودی شعار خاصی را بیان می‌کند که شعار امسال «زنان طراح» بود و بر همین اساس پیش رفتیم و نمایشگاهی بین المللی برگزار شده و آثار هنری زنانی از ایران و ترکیه جمع آوری و در خانه هنرمندان به نمایش درآمد. به همین ترتیب از خانم‌های طراح مینو واسقی، محبی تابان و مهنوش مشیری تقدیر شد.
نایب رییس انجمن طراحان گرافیک ایران گفت: یکی از نمایشگاه‌های ویژه‌ای که امسال توانستیم با هدف آشنا کردن مردم با گرافیک برگزار کنیم نمایشگاهی با 150 اثر در ایوان انتظار میدان ولیعصر و ایستگاه متروی شهید بهشتی بود که خوشبختانه بازدید و تاثیر و استقبال خوبی داشت.
وی افزود: خاطرات کاغذی نمایشگاهی است که به پوسترهای تئاتر ایرانی و خارجی اختصاص یافته که توسط آقایان پرویزپورحسینی، رضا بابک و سارک جمع آوری شده بود که به نمایش درآمدند. در همین راستا هم سه ورکشاپ در باغ موزه قصر برگزار شد.
سلیمانی گفت: خوشبختانه با حمایتی که سازمان زیباسازی شهرتهران همیشه داشته، موزه گرافیک پابرجاست و مورد استقبال قرار گرفته است. بازدید از موزه برای عموم آزاد است البته چون موزه اختصاصی هنر گرافیک است بازدید آن برای کسانی که علاقه‌مند به این هنر هستند بسیار جذاب است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه