خط نستعلیق همیشه با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است/ آثار استاد اخوین به راحتی قابل تشخیص است.

قلیچ خانی عضو شورای تخصصی موزه خوشنویسی ایران با بیان اینکه از زمان به وجود آمدن خط نستعلیق، این خط همیشه با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است، گفت: این خط در دوره صفوی به اوج خود رسید و امروزه همه آن سبک و سیاق را می پسندند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ حمیدرضا قلیچ خانی عضو شورای تخصصی موزه خوشنویسی ایران در مراسم نکوداشت استاد عباس اخوین، گفت: در سال گذشته شورای تخصصی موزه پیشنهاد برگزاری مراسم نکوداشت استاد اخوین را مطرح کردند اما استاد راضی به برگزاری چنین مراسمی نبودند اما با تلاش فراوان سازمان زیباسازی امروز شاهد برگزاری چنین مراسمی در موزه خوشنویسی ایران هستیم.
قلیچ خانی با بیان اینکه از زمان به وجود آمدن خط نستعلیق، این خط همیشه با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است، افزود: اما در دوره صفوی به اوج خود رسید و امروزه همگان آن سبک و سیاق را می پسندند.
وی با بیان اینکه در دوره قاجار خوشنویسان به عصر طلایی خود بازگشتند، یادآور شد: با این اتفاق شاهد بازگشت به ادبیات سبک سعدی، حافظ، فردوسی و ... هستیم.
عضو شورای تخصصی موزه خوشنویسی ایران با بیان اینکه در حوزه هنر خط نستعلیق بیشتر هنرمندان دنباله رو خط میرعماد قزوینی هستند، افزود: بسیاری از هنرمندان نیز به سبک خوشنویسان قاجار و دیگران گرایش پیدا کرده اند اما خط استاد اخوین یک سبک شخصی است.
قلیچ خانی در ادامه با تاکید بر اینکه سبک کار استاد اخوین مشخص، پاکیزه و دقیق است، گفت: بسیاری از علاقه‌مندان و هنرمندان معتقدند که آثار استاد اخوین اثرانگشت خود را دارد و به راحتی قابل تشخیص است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش 1 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1387-88 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:70.000…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه