مرجان طایفه مکری: هنرمندان در کارهای گروهی موفق‌تر خواهند بود

مرجان طایفه مکری معتقد است، فعالیت گروهی هنرمندان باعث موفقیت بیشتر آنها می‌شود و سالانه بهارستان این امکان را در اختیار هنرمندان قرار داده است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مرجان طایفه مکری از هنرمندان بخش حرفه‌ای تخم‌مرغ‌های رنگی چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان، درباره ایده اثری خود در این رویداد گفت: من چند طرح برای بهارستان 98 ارسال کردم و در این آثار از نقوش اسلیمی استفاده کردم و در اثری که در این رویداد اجرا کردم، این نقوش را با طبیعت ترکیب کردم. همچنین در این اثر از رنگ‌های قرمز و آبی استفاده شده است.
این هنرمند در ادامه بیان کرد: بخش تخم‌مرغ‌های رنگی ایده خوبی است زیرا بخاطر پس زمینه ذهنی که شهروندان از موضوع تخم‌مرغ‌های رنگی دارند به خوبی فضای شهری را تغییر می دهد و حال و هوای تازه‌ای به شهر می‌دهد. همچنین چون برای عید است به این معنا است که به سنت‌ها نیز اهمیت ویژه داده شده است.
مرجان طایفه مکری تاکید کرد: من عاشقانه هنر را دوست دارم و علاقه زیادی دارم تا با هنرمندان از نزدیک همکاری کنم. زیرا هنرمندان در کنار هم و در کارهای گروهی موفق‌تر خواهند بود و بهارستان به خوبی این فرصت را برای ما مهیا کرده است.
طایفه مکری خاطرنشان کرد: برگزاری بهارستان هم برای هنرمندان و هم برای مردم خوب است زیرا هر سال مردم در این ایام شاهد زیبایی فضای شهری هستند. البته بهتر است در طول سال چندین بار این رویدادهای سالانه برگزار شوند.
این هنرمند در پایان گفت: امسال شاهد فضای شهری متفاوتی بودیم زیرا امسال رنگ مهم‌ترین مسئله در آثار بهارستان بود و هنرمندان به وسیله رنگ‌های متنوع شهر را دگرگون کردند.
چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه