سما جلالی: تخم مرغ‌های رنگی بخش مهمی از سالانه بهارستان است

سما جلالی معتقد است، بخش تخم‌مرغ‌های رنگی بخاطر اینکه با طیف وسیعی از شهروندان و گروه‌های سنی متفاوت ارتباط برقرار می‌کند، بخش مهمی از سالانه بهارستان است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سما جلالی از هنرمندان حرفه‌ای بخش تخم مرغ‌های رنگی چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان، درباره اثر خود در این رویداد هنری گفت: اثر من طرحی سنتی است و در بخشی از این اثر از رنگ‌های خاص ایرانی استفاده کردم. همچنین بخش دیگر اثر به رنگ‌های قرمز، آبی، سبز و سفید اختصاص دارد.
جلالی در ادامه بیان کرد: من سالهاست که در حوزه هنرهای تجسمی فعالیت می‌کنم و چندین سال است با سازمان زیباسازی سالانه بهارستان همکاری کرده‌ام. تمامی هنرمندانی که هر سال در بهارستان شرکت می‌کنند فقط به خاطر عشق و علاقه خاصی که به هنر دارند در این رویداد هنری حاضر می‌شوند. البته فضای شهری برای من خیلی مهم است و دوست دارم همیشه فضای شهرمان را زیبا ببینم.
این هنرمند افزود: بخش تخم مرغ‌های رنگی بخش مهمی در سالانه بهارستان است، زیرا همه گروه‌های سنی با این بخش ارتباط برقرار می‌کنند. معتقدم باید بیشتر به این بخش توجه شود چون آثاری که در سطح شهر استفاده می‌شوند بسیار مهم هستند و مردم از نزدیک آن را می‌بینند و روی سواد بصری آنها بسیار تاثیرگذار است.
سما جلالی در ادامه تاکید کرد: برگزاری سالانه بهارستان مورد توجه همه قرار گرفته است و هر سال همه منتظر هستند تا از نزدیک آثار این رویداد هنری را ببینند.
جلالی در پایان گفت: به نظرم رنگ در آثار هنری نقش خیلی مهمی دارد زیرا می‌تواند یک اثر را زیبا یا زشت جلوه دهد. همچنین به کمک رنگ‌های متنوع می‌توانیم حال و هوای شهر را عوض کنیم.
چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه  مقالات به کوشش:  مرکز پژوهشی هنر، معماری و شهرسازی نظر سال چاپ:  1392رشـد مباحـث مربـوط به پیاده روی و پیاده راه هـا و توجه به عابر پیاده به عنوان سرمایه شهر و شکل گیری…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه