نیما مهرزاد: با کمک شهرداری می‌توانیم شهرمان را زنده نگه داریم

نیما مهرزاد معتقد است، باید فضای شهری را از حالت یکنواختی دور کرد و این موضوع تنها با کمک شهرداری و سازمان زیباسازی میسر است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، نیما مهرزاد از هنرمندان بخش تخم‌مرغ‌های رنگی چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان درباره اثر خود در این رویداد گفت: من در اثرم از نمادهایی استفاده کرده‌ام که نوید شادی و بهار را می‌دهند. بیشتر آثار هنرمندان هم در این بخش با موضوع بهار و نوروز است و بیشتر از رنگ‌های شاد در این آثار استفاده می‌شود.
مهرزاد در ادامه افزود: استفاده از آثار هنری در فضای شهری موجب ترویج فرهنگ و بالا بردن سطح فرهنگ عمومی در جامعه می‌‍شود.
این هنرمند بیان کرد: هر چیزی که به تفکر انسان کمک و به معلوماتش می‌افزاید بسیار خوب است. آثار هنری موجب تمرکز و دقت می‌شوند در نتیجه نباید این دقت را از مردم دریغ کنیم. از سویی دیگر از این دقت مردم می‌توانیم در جهت بالا بردن سطح فرهنگ بصری مردم استفاده بهینه کنیم.
نیما مهرزاد در ادامه خاطرنشان کرد: آثار هنری در فضای شهری تاثیر خوبی بر بیننده می‌گذارد و سازمان زیباسازی شهرداری تهران در سال‌های اخیر با سالانه بهارستان به زیبایی شهرها توجه ویژه داشته است.
مهرزاد تاکید کرد: به نظر من فضای شهری باید از حالت یکنواخت دور شود و تنها با کمک شهرداری و سازمان زیباسازی می‌توانیم شهرمان را زنده نگه داریم.
چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه  مقالات به کوشش:  مرکز پژوهشی هنر، معماری و شهرسازی نظر سال چاپ:  1392رشـد مباحـث مربـوط به پیاده روی و پیاده راه هـا و توجه به عابر پیاده به عنوان سرمایه شهر و شکل گیری…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه