فهیمه ساوه: تخم مرغ‌های رنگی با فرهنگ و سنت مردم ارتباط دارند

فهیمه ساوه معتقد است، تخم مرغ‌های رنگی سالانه بهارستان چون با فرهنگ و سنت مردم مرتبط‌ هستند در نتیجه مردم به راحتی با این آثار ارتباط برقرار می‌کنند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، فهیمه ساوه از هنرمندان بخش حرفه‌ای تخم‌مرغ‌های رنگی چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان، درباره اثر خود در این رویداد گفت: این اثر موضوعی فانتزی دارد و الهام گرفته از کتاب تصویرسازی برای کودکان است. من دوست داشتم که اثرم تصویری باشد و ریشه سنتی داشته باشد و بخشی از آن هم از ریشه سنتی خارج شده باشد در نتیجه چون برای نوروز بود از رنگ‌های نورورزی هم استفاده کردم. در این اثر از رنگ‌های صورتی، بنفش، آبی و سبز استفاده شده است.
این هنرمند خاطرنشان کرد: تخم مرغ‌های رنگی در ایام نوروز شهر را فانتزی می‌کنند و چون ارتباط با فرهنگ و سنت مردم دارند در نتیجه مردم به راحتی با این آثار ارتباط برقرار می‌کنند.
فهیمه ساوه افزود: وجود این آثار در نگرش مردم تاثیرگذار است زیرا مردم انیمیشن را دوست دارند در نتیجه این آثار هم مورد قبول آن‌ها واقع می‌شود، یعنی اینکه این آثار پذیرفته شده است.
این هنرمند گفت: برگزاری بهارستان به عنوان یک رویداد سالانه هنرهای شهری مفید است زیرا فضای شهر را جذاب و دیدنی می‌کند و به هنرمندان این اجازه را می‌دهد تا هنر خود را در معرض دید عموم قرار دهند.
ساوه در پایان تاکید کرد: امسال به هنرمندان گفته شده به موضوع رنگ بیش‌تر توجه کنند و این موضوع واقعا به جا و درست بود زیرا فضای شهری نیاز به تغییر و تحول داشت و آثار بهارستان توانست این رویکرد مثبت را در شهر به تماشا بگذارند.
چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه  مقالات به کوشش:  مرکز پژوهشی هنر، معماری و شهرسازی نظر سال چاپ:  1392رشـد مباحـث مربـوط به پیاده روی و پیاده راه هـا و توجه به عابر پیاده به عنوان سرمایه شهر و شکل گیری…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه