مریم سعادت: بهارستان برای مشارکت مردمی هم سیاست‌گذاری کند

مریم سعادت معتقد است می‌توان در سالانه بهارستان بخشی را به مشارکت مردمی اختصاص داد تا جنبه‌های عمومی این رویداد هنری بیشتر شود.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مریم سعادت بازیگر با سابقه سینما، تئاتر و تلویزیون درباره برگزاری چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان و تاثیر آن در زیبایی معابرو میادین شهر گفت: هر رویداد فرهنگی با استمرار در برگزاری‌‌اش می‌تواند موثر باشد و سمت‌دهی فرهنگی انجام دهد. سالانه بهارستان هم نشان داده که در این چند سال اخیر مورد توجه مردم و جامعه قرار گرفته و خیلی از مردمی که از شهرستان‌ها در ایام عید به تهران آمده‌اند از زیبایی‌های این رویداد استفاده کرده اند.

وی افزود: نکته مهم بهارستان این است که باید مشارکت مردم را در این رویداد جلب کند. سازمان زیباسازی می‌تواند با اعلام فراخوان‌هایی سیاست‌ها و خواسته‌هایش را بیان کند تا مردم بتوانند در برگزاری بهارستان مشارکت داشته باشند تا در زیباتر شدن چهره محله و شهرشان سهم داشته باشند. خوشبختانه مردم هم همیشه حضورشان را در این طرح‌ها اعلام کرده‌اند.

این بازیگر باسابقه درباره سیاست‌گذاری چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان نسبت به حضور رنگ در فضای شهری افزود: رنگ‌ها به خصوص رنگ‌های شاد و گرم و استفاده از آنها حس و حال خوبی به مردم می‌دهد و روحیه آنها را شادتر می‌کند. به نظرم می‌توانیم با استفاده از طیف‌های مختلف رنگی فضای گرم، صمیمی و پر نشاطی را در شهر به وجود آوریم.

سعادت در پایان درباره نقش و سهم هنرمندان در زیباتر شدن چهره شهر گفت: هنرمندان ضمن اینکه آدم‌های فرهنگی هستند جزیی از این مردم‌اند و می‌توان از هنرمندان رشته‌های مختلف و نظرات‌شان در جهت بهتر شدن سالانه بهارستان بهره برد.

چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار می شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه