کامبیز روشن روان: شهر بانشاط به شهروندانش کمک می‌کند

کامبیز روشن‌روان معتقد است؛ وقتی شهر با نشاط باشد بر روان شهروندان اثر می‌گذارد و در نتیجه به رفتار شهروندی کمک می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، کامبیز روشن روان، آهنگساز باسابقه گفت: سالانه بهارستان طرح جالبی است که با استقبال مردم مواجه شد و بهتر است به خاطر این اقدام به جا از شهرداری تهران تشکر کنیم.
روشن روان در ادامه بیان کرد: این رویداد هنری سبب شد تا شهر نسبت به سال‌های گذشته متفاوت‌تر باشد. این طرح در میادین، پارک‌ها، پیاده روها و.... اجرا می‌شود و به همین دلیل مردم به راحتی با این آثار هنری ارتباط برقرار می‌کنند.
این هنرمند خاطرنشان کرد: سالانه بهارستان موجب شد یک تحولی در شهر ایجاد شود. این رویداد خبر از رستاخیز طبیعت می‌دهد تا همه به استقبال این نو شدن بروند.
کامبیز روشن روان افزود: امیدوارم بیشتر از این در زیبایی شهر و مناظر شهری کوشش کنیم، زیرا وجود آثار هنری در سطح شهر سبب آرامش روحی شهروندان می‌شود و در نتیجه باید این اقدامات در سال چند بار تکرار شود تا سطح شهر زیباتر دیده شود.
این آهنگساز در ادامه به موضوع چهارمین سالانه هنرهای شهری که توجه به رنگ در سطح شهر است اشاره و تاکید کرد: سطح شهر نیاز به تنوع دارد و این تنوع فقط از طریق آثار هنری میسر می‌شود. بسیاری از مردم هنوز با آثار هنری آشنا نیستند و این رویداد مهم سبب می شود مردم بیشتر با آثار هنری و هنرمندان آشنا شوند.
کامبیز روشن روان گفت: رنگ باعث نشاط عمومی می‌شود و وقتی شهر با نشاط باشد بر رفتار و روان شهروندان نیز اثر می گذارد در نتیجه شهر بانشاط به با نشاط بودن شهروندان کمک می کند.
چهارمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1398 در سطح شهر تهران برگزار می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مرحوم دکتر رضا سیروس صبری این کتاب شامل مبانی نخستین برای تجدید حیات مفهوم مدنی شهر و فرهنگ شهری می باشد. سازمان زیباسازی شهر تهران نیز با ارائه این اثر ارزشمند، سعی داشته یپوندی کاربردی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه