ایلگار رحیمی:بازخورد مردم در سالانه بهارستان خوشایند است

یک هنرمند تصویرگر، بازخورد مردم در حین اجرای پروژه در سالانه بهارستان را جذاب خواند و در این باره گفت: اینکه مردم در حین انجام کار از هنرمندان تشکر می‌کنند و ما می‌توانیم ارتباط مثبتی را با عموم مردم برقرار کنیم، بسیار خوب است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، ایلگار رحیمی، از هنرمندان فعال در عرصه گرافیک و تصویرگری برگزاری بهارستان را رویدادی قابل توجه دانست و در این باره گفت: رویدادی نظیر بهارستان اتفاق مهمی در حوزه هنرهای شهری است که علاوه بر تأثیرگذاری بر حوزه هنرهای تجسمی می‌تواند، روحیه جامعه و مردم را نیز تحت الشعاع قرار دهد.
او افزود: در چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان هنرمندان بر روی دیوارهای کوچک کار نقاشی را انجام می‌دهند که به لحاظ هنری امکان بهتری را برای این گروه فراهم کرده است. در واقع به واسطه کوچکی دیوارها، امکان بروز خلاقیت و اجرای طرح‌های متنوع‌تر برای هنرمندان بیشتر فراهم شده است.
این هنرمند تصریح کرد: به نظرم آثار نقاشی دیواری در این دوره، با رشد کیفی قابل توجهی همراه است زیرا هنرمندان می‌توانند با دیوار نظیر بوم برخورد کنند.
رحیمی تأکید بر رنگ در چهارمین دوره از بهارستان را یک اتفاق مهم خواند و گفت: رنگ در جامعه امروز و کلان‌شهرهای گسترده که دارای طیف بالایی از رنگ خاکستری هستند، نقش به سزایی دارد بنابراین تأکید بر این عنصر در آثار بهارستان امر بسیار مهم و مثبتی است که قطعاً بازخورد خوبی را نیز به دنبال خواهد داشت.
این هنرمند گرافیست که برای سومین بار در رویداد بهارستان حضور دارد، گفت: من در دو سال گذشته و در بخش‌های نقاشی دیواری و تخم‌مرغ‌های رنگی بهارستان حضور داشته‌ام و بازخوردهای مثبتی را همواره از مردم و در حین اجرای پروژه دیده‌ام. اینکه مردم در حین انجام کار از هنرمندان تشکر می‌کنند و ما می‌توانیم ارتباط مثبتی را با عموم مردم برقرار کنیم، بسیار خوب است.
رحیمی درباره طرح اجرایی خود در چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان گفت: من در اثرم ورزش زورخانه‌ای را انتخاب کردم زیرا دوست داشتم که این ورزش باستانی و مهم را به مردم بشناسانم البته در راستای تأکید بر عنصر رنگ، سعی کردم که شخصیت‌ها و کاراکترهای موجود در اثر را با رنگ‌های متنوع نشان دهم.
چهارمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1398 در سطح شهر تهران برگزار می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مطالعه، بررسی و تهیه ضوابط و دستورالعمل های اجرایی کاربرد رنگ در منظر شهری با توجه به نیاز شهرداری به تحقیقات در حوزه رنگ ‌آمیزی شهری، پروژه مطالعاتی تدوین دستورالعمل‌های اجرایی کاربرد رنگ در منظر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه