هادی افشار ونگینی: سالانه "بهارستان" تأثیری جدی بر روحیه شهر و اجتماع دارد

یک هنرمند گرافیست، سالانه هنرهای شهری بهارستان را دارای تأثیرگذاری جدی بر روحیه و نگاه مردم شهر دانست و گفت: تزئین شهر به واسطه بهارستان می‌تواند تأثیر بسیار مثبت و شگرفی را بر روحیه جامعه به خصوص کودکان داشته باشد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، هادی افشار ونگینی، هنرمند گرافیست که در بخش نقاشی دیواری چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان حضور دارد، این رویداد هنری را عامل مثبتی در راستای افزایش زیبایی و شادمانی شهر دانست و در این باره گفت: به نظرم سالانه بهارستان اقدام مثبتی در راستای بهبود شرایط کنونی شهر و بازگشت به سنت زیبای ایرانیان در راستای استقبال از بهار است.
او افزود: من دوره کارشناسی را در رشته هنرهای اسلامی گذرانده‌ام و هم اکنون در حوزه کودک و نوجوان و آموزش هنر گرافیک و نقاشی به آنان فعال هستم. بر همین مبنا معتقدم که تزئین شهر به واسطه سالانه هنرهای شهری بهارستان می‌تواند تأثیر بسیار مثبت و شگرفی را بر روحیه این گروه از جامعه داشته باشد.
این هنرمند نقاش درباره اثر اجرایی خود در این دوره از بهارستان گفت: من در این اثر سعی کرده‌ام که بهار را در قالب طرح‌های برگرفته از نقاشی ایرانی ارائه دهم تا علاوه بر یادآوری نوروز و نقش پررنگ آن در زندگی اجتماعی ما ایرانیان، فضایی شاد و متنوع بر روی دیوار به جا بگذارم.
افشار ونگینی تأکید بر رنگ طی این دوره را اتفاقی قابل توجه خواند و افزود: رنگ از جمله مسائلی است که به صورت مستقیم می‌تواند بر روند زندگی افراد تأثیرگذار باشد بنابراین من سعی کردم که در اثرم از رنگ به عنوان عاملی شادی بخش استفاده کنم زیرا معتقدم که جامعه امروز ما به این عنصر شدیداً نیازمند است.
او تأکید کرد: بهارستان علاوه بر تأثیرگذاری بر روی جامعه و مردم، برای بخش مهمی از هنرمندان جوان، فضای کار و اجرا ایجاد کرده است؛ این امر عامل مهمی در راستای رشد هنر و امرار معاش هنرمندان جوان است.
این هنرمند خاطرنشان کرد: این نخستین دوره است که من در رویداد بهارستان حضور دارم. این فضا و شرایطی که به آماده سازی شهر برای استقبال از بهار می‌پردازد، بسیار به آیین‌ها و روحیات ما ایرانیان نزدیک است و من از آن لذت می‌برم.
چهارمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1398 در سطح شهر تهران برگزار می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "همشهری معماری" در شماره نهم خود که آبان ماه 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت برای مشاهده آنها اینجا و اینجا و اینجا را کلیک فرمائید "همشهری معماری" در شماره…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه