تهران نیازمند تغییر است/ سطح سواد بصری نیازمند ارتقاء است

اونیش امین الهی داور کارزار گرافیک شهری بهار 98 گفت: تهران شهر کدر و تاریکی است به همین دلیل برای تغییر دادن چهره شهر تلاش کردیم آثاری که قابلیت شاد کردن فضای شهری را دارد، انتخاب کنیم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ اونیش امین الهی با اشاره به داوری آثار کارزار گرافیک شهری بهار 98، گفت: از دوم تا پنجم اسفندماه در عمارت عین الدوله ورکشاپ گرافیک و تصویرسازی برگزار شد و هنرمندان توانستند با راهنمایی اساتید خود در این 3 روز فعالیت های بسیاری در خصوص نوروز انجام دهند.
وی با بیان اینکه در زمینه تصویرسازی آثار بسیار قوی به دست ما رسیده است، افزود: با وجود قوی بودن آثار، بسیاری از کارها برای فضای شهری طراحی نشده بودند و جزییات عدیده‌ای داشتند.
داور کارزار گرافیک شهری بهار 98 با تاکید بر اینکه در خصوص کارهای گرافیکی می توان آثار را متوسط ارزیابی کرد، گفت: می توانستیم بیشتر طرح ها را برای بیلبوردها، عرشه پل ها و لمپوست ها استفاده کنیم.
به گفته امین الهی در بخش تصویرسازی آثاری که هنرمندان خلق کرده بودند بسیار عالی بود اما نظر داوران بر این بود که آثار مناسب دید عموم نیست. با توجه به خصوصیات فضا و تبلیغات شهری باید آثار بسیار خوانا و قابل درک باشد که در بخش تصویرسازی اینگونه نبود.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه همه کارها بر اساس نوروز طراحی شدند جذابیت های رنگی دارند و مردم می توانند به خوبی با آنها ارتباط برقرار کنند.
داور کارزار گرافیک شهری بهار 98 در ادامه با اشاره به فعالیت هنرمندان در خصوص عید مبعث و میلاد حضرت علی (ع)، تصریح کرد: در این خصوص آثار خوبی طراحی نشده بود، معتقدم در هر دو بخش کارها ضعیف بودند که دلیل اصلی آن هم کمبود زمان هنرمندان بوده است.
امین الهی ادامه داد: با وجود مناسب نبودن کارها اما توانستیم در هر بخشی یک اثر را بهتر از دیگر طراحی ها تشخیص دهیم.
داور کارزار گرافیک شهری بهار 98 با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران در خصوص برگزاری ورکشاپ های مختلف گفت: معتقدم اقدامات این سازمان می تواند در ارتقاء فرهنگ عمومی تاثیرگذار باشد.
به گفته امین الهی اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران به هنرمندان ارزش می دهد. این سازمان با بها دادن به هنرمندان زمینه رشد و موفقیت آنها را فراهم می کند.
وی ادامه داد: بدون تردید آثاری که از این هنرمندان خلق می شود برای شهر تهران فوق العاده است به همین منظور امیدوارم اقدامات سازمان زیباسازی ادامه دار باشد چراکه این اقدامات را بسیار مثبت ارزیابی می کنم.
داور کارزار گرافیک شهری بهار 98 با اشاره به اینکه بیلبوردهایی که در گذشته در شهر تهران مشاهده می کردیم کاملا سلیقه ای بود ، تاکید کرد: بدون تردید این بیلبوردها مناسب مردم نبود و سطح سواد بصری آنها را ارتقاء نمی داد اما روندی که هم اکنون در خصوص برگزاری کمپین های مختلف سازمان زیباسازی در پیش گرفته بسیار مناسب شهر است.
امین الهی با بیان اینکه باید به دنبال شاد کردن چهره شهر باشیم، افزود: معتقدم تهران شهر مرده و کدری است به همین منظور گاهی مردم نیاز به رنگی دیدن چهره شهر دارند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه