مردم نیازمند دیدن آثار هنری ارزشمند هستند/ برپایی نمایشگاه هنری امری ضروری است

سید احمد محیط طباطبایی، مشاور رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی گفت: برپایی نمایشگاه هایی مانند باغ مدور خاطره جزء بدیهیات و ملزومات است به خصوص اینکه به ایام عید هم نزدیک می شویم و مردم می توانند از چنین فضاهایی لذت ببرند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ سید احمد محیط طباطبایی، با اشاره به برگزاری باغ مدور خاطره در عمارت عین الدوله گفت: برپایی نمایشگاه در حوزه مختلف هنر امری بسیار ضروری و مهم است.
وی به برپایی نمایشگاه باغ مدور خاطره با موضوع هنرهای تجسمی اشاره کرد و افزود: برپایی چنین نمایشگاهی جزء بدیهیات و ملزومات است به خصوص اینکه به ایام عید هم نزدیک می شویم و مردم می توانند از چنین فضاهایی لذت ببرند.
محیط طباطبایی ادامه داد: برپایی نمایشگاه به صورت مجموعه ای کاری است که هم اکنون در بسیاری از گالری های کشور اتفاق میافتد و شهروندان عدیده ای از این گالری ها دیدن می کنند.
به گفته مشاور رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی اقدام شهرداری تهران در خصوص برپایی این نمایشگاه در عمارت عین الدوله به عنوان یک فضای اصلی هنری خود می تواند در راستای معرفی این عمارت هم تاثیرگذار باشد.
وی اضافه کرد: از شهرداری تهران انتظار برگزاری چنین نمایشگاه هایی حتی در سطح بالاتر نیز وجود دارد چراکه مردم نیازمند دیدن آثار هنری ارزشمند هستند.
محیط طباطبایی با اشاره به اینکه در نمایشگاه باغ مدور خاطره آثار هنرمندان بسیار مطرح، شاخص قدیمی و همچنین معاصر مشاهده می شود که این امر می تواند بسیار ارزشمند باشد، افزود: این نمایشگاه را می توان در جهت تشویق فعالیت هنرمندان و تکریم دیگر هنرمندان کشور و همچنین توجه به مخاطب در موقعیت زمانی خاص مفید ارزیابی کرد.
مشاور رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی در ادامه با تاکید بر اینکه نمایشگاه باغ مدور خاطره یک نمایشگاه موضوعی ، خاص و مختص یک هنرمند تک نیست، گفت: هدف از این نمایشگاه بیشتر جمع آوری آثار هنرمندان مختلف در کنار یکدیگر است. این نمایشگاه بر اساس قدرت اقتصادی برپا شده و می تواند برای دیدن بسیار ارزشمند باشد.
وی اضافه کرد: درک آثار از دید مردمی که از این نمایشگاه دیدن می کنند با یکدیگر متفاوت است و هرکدام به نوعی از اثرها ایده می گیرند و با آنها ارتباط برقرار می کنند.
گفتنی است؛ نمایشگاه گروهی عکس، چیدمان و نقاشی با عنوان" باغ مدور خاطره" شامل آثار عکس، چیدمان و نقاشی از 33 هنرمند برجسته کشور در حوزه هنرهای تجسمی و با هدف نگاهی نو به هستی شناسی باغ های کهن در عمارت عین الدوله برگزار شده است.
لازم به ذکر است؛ در این نمایشگاه آثار هنری هنرمندانی همچون سهراب سپهری، حسین محجوبی، ایرج اسکندری ، ثمیلا امیرابراهیمی، فرح اصولی، پونه اوشیدری، لادن بروجردی، حسین تمجید، آهو حامدی، شهلا حبیبی، آزاده رزاق دوست، سپیده سحر، همایون سلیمی، زهرا شفیع، سرمه عرب، ناصر عصار، سمیرا علیخانزاده، مینا غازیانی، بهرام غنچه پور، سروناز فارسیان، الهام فاطمی، رعنا فرنود، صمد قربان زاده، بهنام کامرانی، فریده لاشایی، علی مشهدی الاصل، شهلا معظمی، مانلی منوچهری، کتایون مقدم، الهام نفیسی، آتیه نوری، منوچهر نیازی، گیزلا وارگا سینایی و آرمان یعقوب‌پور به نمایش درمی‌آید. از جمعه 10 اسفندماه تا پایان اردیبهشت ماه سال 98 برپا خواهد بود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه