شهردار تهران در مراسم اختتامیه ششمین دوسالانه مجسمه های شهری تهران مطرح کرد:

در دوره جدید مدیریت شهری با جدیت هنر شهری را پیگیری می کنیم

شهردار تهران در اختتامیه ششمین دوسالانه مجسمه های شهری تهران با ذکر این موضوع که با هنر و اصول زیبایی‌شناسی می‌توان شهر را متحول کرد، گفت: جای خالی هنر در شهرهای ما به شدت حس می‌شود. ما باید شهر را به هنرمندان بسپاریم و شاهد آفرینش‌های هنری آنها باشیم. ما در دوره جدید مدیریت شهری این موضوع را جدی‌تر پیگیری خواهیم کرد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی، پیروز حناچی شهردار تهران در آیین اختتامیه ششمین دوسالانه مجسمه های شهری که عصر روز گذشته با معرفی 15 اثر منتخب این رویداد به کار خود پایان داد، بیان کرد: آثاری که از هنرمندان در گوشه گوشه شهر دیده می‌شود، نقشی است که از این عزیزان باقی می‌ماند و نام و یاد آنها را همیشه زنده نگه می‌دارد.
وی ادامه داد: در آموزه‌های دینی ما آمده است که خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد، پس هر چه که زیباست جلوه‌ای از مظاهر الهی است. وظیفه ما در شهرداری تهران این است که به ترویج زیبایی در این شهر بپردازیم و حال خسته شهر خود را با دیدن زیبایی قدری التیام ببخشیم.

حناچی بیان کرد: در شهری مثل تهران که مردم از ترافیک و آلودگی رنج می‌برند قطعا راهی وجود دارد که بتوانیم از این بار کم کنیم. مقدمه این کار توجه به زیبایی‌شناسی است و اگر به این مقدمه توجه نکنیم ممکن است حتی با نیت آفرینش زیبایی، آثاری را در شهر به جا بگذاریم که قابل پذیرش درک عمومی نباشند.
شهردار تهران گفت: در شهرهای ما مدعی زیاد وجود دارد اما زیبایی کم است. به همین دلیل تعداد آثار شاخصی که در طی سالیان دراز مورد افتخار ما باشند و تغییر نکنند بسیار اندک است.
وی ادامه داد: به نظر من یکی از راه‌های بهبود این شرایط بالا بردن سطح سلیقه مردم است و برای این کار باید زیبایی‌شناسی را در میان مردم ترویج دهیم. به همین دلیل است که در کشورهای دیگر هزینه زیادی برای تاسیس مکان‌های هنری و فعالیت‌های هنری اختصاص داده می‌شود. به این ترتیب سطح سلیقه مردم بالا می‌رود و دیگر به کم راضی نمی‌شوند.

حناچی اظهار کرد: مدیریت نظام شهری چنین وظیفه‌ای دارد و ما باید این شرایط را فراهم کنیم.
وی با ذکر این موضوع که با هنر و اصول زیبایی‌شناسی می‌توان شهر را متحول کرد، گفت: جای خالی هنر در شهرهای ما به شدت حس می‌شود. ما باید شهر را به هنرمندان بسپاریم و شاهد آفرینش‌های هنری آنها باشیم.
شهردار تهران گفت: ممکن است که منابع ما کم باشد و شرایط مناسبی برای این کار نداشته باشیم اما حتی اگر همان هزینه اندک را هم در این راه صرف کنیم، نتیجه خوبی به دست می‌آوریم.
حناچی در پایان بیان کرد: هنر و استفاده از هنر در شهر می‌تواند بخشی از رنج های شهر را التیام بخشد و ما در دوره جدید مدیریت شهری این موضوع را جدی‌تر پیگیری خواهیم کرد. در نهایت امیدواریم آثاری که از این رقابت‌ها به جا می‌ماند شهر ما را مزین کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه