احمد مسجد جامعی در اختتامیه ششمین دوسالانه مجسمه های شهری تهران مطرح کرد:

یکی از ملزومات لذت بردن از زندگی در شهر وجود آثار هنری است

احمد مسجدجامعی عصر روز گذشته در آیین اختتامیه ششمین دوسالانه مجسمه های شهری تهران که با معرفی 15 اثر برگزیده به کار خود پایان داد، با اشاره به شکل‌گیری دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: زمانی که سند دوسالانه مجسمه‌های شهری تهیه شد، عرض کردم برای اینکه این رویداد جایگاه واقعی خود را پیدا کند باید سطح برنامه را بالا ببریم. اولین تصمیمی که گرفتیم این بود که مسابقه در سطح ریاست سازمان زیباسازی انجام شود و علت این بود که وجاهت هنریِ هنرمندان کشور اقتضا می‌کرد در بالاترین سطح با این مسئله برخورد کنیم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مسجدجامعی ادامه داد: یکی از ملزومات ایجاد کیفیت، آرامش و لذت بردن از زندگی در شهر وجود آثار هنری است که باید به آن بپردازیم. ما در زمینه هنرهای شهری کار چندانی انجام ندادیم اما آثاری که از چند هزار سال پیش پیدا کرده‌ایم نمونه‌های بسیار خوبی از هنر شهری هستند که می‌توانیم از آنها برای هنر شهری الهام بگیریم.
به گفته این مدیر شهری علاوه بر این باید نسبت به آثاری که در سال‌های گذشته در شهر نصب شده نیز باز بینی داشته باشیم و آثاری را در شهر استفاده کنیم که فرهنگ و تاریخ تهران در آنها در نظر گرفته شده باشد.
مسجد جامعی در ادامه به ذکر خاطره‌ای از مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی پرداخت و در ادامه بیان کرد: سالها پیش مصوبه‌ای در دولت تصویب شد که نیم درصد از اعتبارات عمرانی دستگاه‌ها می‌تواند در خدمت خرید آثار هنری قرار بگیرد. این موضوع بارها بین مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام در رفت و آمد بود، اما یکی از کسانی که در این زمینه کمک‌هایی کرد مرحوم هاشمی شاهرودی بود، زیرا آن زمان جایگاه مجسمه هنوز مشخص نبود و معلوم نبود که می‌توان بودجه‌ای را برای خرید آن هزینه کرد یا نه. اما کمک‌های آقای شاهرودی باعث شد که این مانع از سر راه برداشته شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه