هنرمند حاضر در ششمین دوسالانه مجسمه های شهری:‏

بی‌ینال مجسمه‌های شهری تهران، از سالم‌ترین رقابت‌های هنری است

سعید محمودی ‏که با مجسمه ‏«عروج- باب چهار» ‏ در ششمین دوسالانه مجسمه های شهری حضور دارد گفت: رقابت در دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران بسیار سالم است و در فضای خوبی انجام می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سعید محمودی ‏ از هنرمندانی که اثرش با عنوان ‏«عروج- باب چهار» ‏ در ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهری ‏تهران پذیرفته شده است، گفت: این طرح را یکی از بخش‌های کتاب ارداویراف‌نامه، یکی از متون کهن فارسی انتخاب کرده‌ام. این کتاب درباره بهشت، دوزخ و برزخ است و به نوعی منبع الهام کمدی الهی دانته نیز به شمار می‌رود.
وی افزود: تصویری که ساختم مربوط به فصل چهارم این کتاب و درباره سفر ارداویراف به برزخ است. درواقع متن را به صورت تصویرسازی بازنمایی کردم. یکی از همراهان ارداویراف را نیز در این سازه حذف کردم و مخاطب را در جایگاه او گذاشتم تا مخاطب اثرم بتواند وارد داستان شود. ماکتی که تهیه کردم ۴۰*۹۵ است و با فایبرگلاس و بتون کار شده است. در صورت تایید ماکت، طرح نهایی با آهن و فایبرگلاس کار خواهد شد.
این هنرمند گفت: به نظرم بهتر است در بی‌ینال مجسمه‌های شهری، جای خاصی را برای کار پیشنهاد بدهند و هنرمند با بررسی همان مکان و ویژگی‌های آن طرح بدهد. چون احتمال زیادی وجود دارد که مجسمه اصلا در جایی که مد نظر هنرمند بوده اجرا نشود و این به اصل کار ضرر می‌زند. مجسمه، فرم و فضا سه وجه مهم کار مجسمه‌سازی شهری هستند.
محمودی همچنین اتفاق بی‌ینال مجسمه‌های شهری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: جریان‌هایی که در این بین شکل می‌گیرد به نفع هنر ماست. این رقابت یکی از سالم‌ترین رقابت‌های هنری کشور ماست.
او در ادامه سخنش گفت: از سوی دیگر، برگزاری چنین جشنواره‌هایی نمای شهر را بهبود می‌دهد. هرچند به نظرم بهتر است اول مکان اجرای کار مشخص شود و بعد هنرمند. مدت فراخوان نیز به نظرم کوتاه است و هنرمندان فرصت کمی برای ایده‌پردازی دارند.
سعید محمودی که امسال با طرح اولیه مجسمه «عروج- باب چهار» در بی‌ینال مجسمه‌های شهری تهران شرکت کرده است، کارشناس مجسمه‌سازی است و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد تصویرسازی در دانشگاه تهران است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • زیبایى هاى شمیران (ارزشهاى مکانى-عناصر هویتى)عکس: رضا شکوریسال چاپ: 1396 واژه شمیران به منطقه نسبتاً وسیعى در کوهپایه هاى توچال که در شمال محدوده تهران واقع شده است اطلاق مى شود. این کتاب قصد دارد…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه