مدیران زیباسازی مجسمه‌های دوسالانه را بررسی کردند

در بازدید مدیران زیباسازی مناطق شهرداری تهران، ابعاد اجرایی مجسمه‌های راه یافته به مسابقه بی ینال مجسمه های شهری نقد و بررسی شد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، نمایشگاه آثار برگزیده ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران در گالری صبا برپاست. در این نمایشگاه که ۶۲ اثر از هنرمندان مجسمه‌ساز کشور عموما در اندازه ماکت به نمایش درآمده است می‌توان مروری کلی به اندیشه هنرمندانی داشت که قدم در راه هنر شهری گذاشته‌اند و یا قصد دارند که وارد این حوزه شوند.
به همین دلیل، مدیران زیباسازی مناطق مختلف شهرداری تهران از مهم‌ترین بازدیدکنندگان این نمایشگاه بودند. آنها در یک بازدید جمعی، به بررسی ابعاد مختلف هنری و اجرایی مجسمه‌ها پرداختند.
یکی از نکات مهم در این بازدید، بررسی ابعاد اجرایی این آثار هنری در بخش‌های مختلف شهر بود. با توجه به اینکه تهران در مناطق مختلف بافت فرهنگی و معماری بسیار متنوع و گوناگونی دارد، داشتن نگاه کارشناسانه به اجرای مجسمه و بازخورد آن از سوی مردم می‌تواند بسیار راهگشا باشد.
شاید مدیران زیباسازی مناطق بهترین کارشناسانی باشند که بتوانند هوشمندی هنرمندان در مکان یابی آثار این دوسالانه را بسنجند. اما کار مهم دیگر این مدیران در نمایشگاه این بود که با دیدن بهترین آثار هنری شهری، مساله تغییر چهره مناطق خود را بررسی کنند و با تبادل نظر درباره کیفیت اجرای مجسمه‌های منتخب درباره امکان نصب آنها در مناطق خود گفت و گو کنند.
فضای این بازدید، فضایی بسیار دوستانه بود و مدیران در کنار هم تلاش کردند دیدگاه‌ها و برداشت‌های خود از مجسمه‌های شهری را به اشتراک بگذارند و نقاط قوت و کاستی‌های آنها را بسنجند.
یکی از نکات مهم در این بازدید توجه مدیران زیباسازی به مجسمه‌هایی بود که رنگ و بویی از معماری و هنر ایرانی در خود داشتند. آنها در تبادل نظر پیرامون سازه‌هایی که معماری سنتی ایران را الگوی خود قرار داده بودند، اذعان کردند که وجود چنین مجسمه‌هایی در سطح شهر تهران که با برج‌های مدرن و گاه بی‌هویت احاطه شده است، می‌تواند نقطه تنفس مهمی برای ذهن شهروندان باشد.
مسئولان زیباسازی مناطق بیستگانه شهرداری تهران، روز یکشنبه ۲۵ آذرماه از ماکت مجسمه‌های راه یافته به مرحله نمایشگاه ششمین دوسالانه مجسمه های شهری تهران بازدید کردند.
این نمایشگاه تا چهارم دی ماه برای بازدید عموم باز است و هنردوستان می توانند به گالری صبا واقع در خیابان برادران مظفر شمالی مراجعه کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه