مدیر اداره کل هنرهای تجسمی در بازدید از ششمین دوسالانه مجسمه های شهری:

حُسن ششمین دوسالانه های مجسمه های شهری امکان دیده شدن آثار برگزیده در شهر است

مدیر اداره کل هنرهای تجسمی از ششمین دوسالانه مجسمه های شهری بازدید کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، هادی مظفری مدیر اداره کل هنرهای تجسمی در بازدید از نمایشگاه ششمین دوسالانه مجسمه های شهری که جمعه 9 آذرماه در محل موسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح شد، پس از دیدن آثار گفت: به نظر من یکی از رویدادهای مهم و اثر گذار در حال حاضر در کشورمان برگزاری دوسالانه مجسمه های شهری است. من در دوره های پیش در این دوسالانه مسئولیت داشته ام و از نزدیک آن را دنبال می کنم. ویژگی هایی این رویداد را نسبت به سایر رویدادهای مشابه مجزا می کند.
وی ادامه داد: در دوسالانه مجسمه های شهری هنرمند می داند آثاری که اینجا خلق می کند، به فضای شهری وارد می شود. بسیاری از رویدادها چنین ویژگی ندارند.
مظفری بیان کرد: سالانه 260 جشنواره و رویداد هنری در کشور برگزار می شود و بسیاری از آنها روز اختتامیه وبا معرفی برگزیدگان به پایان می رسد و آثار برگزیده نه دیده می شود و نه در دسترس عموم قرار می گیرند. اگر این را یکی از ایرادات جدی این رویدادها بدانیم، باید گفت در دوسالانه مجسمه های شهری یک اتفاق کم نظیر رخ می دهد و آن امکان دیده شدن آثار برگزیده توسط مخاطبان بی شمار در سطح شهر است.
مدیر اداره کل هنرهای تجسمی همچنین گفت: آثاری که امروز در نمایشگاه دیدم از رشد کیفی بسیار خوبی برخوردار بود و نوید بخش این است که مسیر دوسالانه رو به جلوست.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه مجسمه های شهری در مقایسه با دیگر شهرهای دنیا در شرایط خوبی به سر نمی بریم، اضافه کرد: گرچه در 10 سال اخیر در حوزه مجسمه های شهری خصوصا در تهران شاهد اتفاقات خوبی بوده ایم اما معدل مجسمه های شهری ما نسبت به دیگر شهرهای دنیا معدل خوبی نیست. این بی ینال هر چه با کیفیت بیشتری به کار خود ادامه دهد و انرژی برگزاری آن بیشتر باشد، برآیند آن در ادامه می تواند در تعدیل این معدل کارساز باشد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • واژه « هویت» امروزه در برخورد با مسائل مرتبط با معماری و شهرسازی در شمار واژگان پرمصرف قرار گرفته است. هویت شهر در ابتدا مفهومی قابل درک آنهم بصورتی سهل و ممتنع بنظر می رسد.…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه