سوژه نقاشی من در همه کشورها آدم‌های معمولی هستند

به گزارش روابط‌عمومی و اموربین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، هلتن با اشاره به اینکه اکنون در استرالیا و سراسر دنیا همه چیز در کارخانه‌ها تولید می‌شود و یک فرآیند تولید انبوه و صنعتی داریم، اضافه‌کرد: تجربه ویژه‌ای در ایران داشتم که مهمترین آنها عکاسی و همصحبتی با بافندگان فرش و کارگاه‌های رنگ‌رزی در کاشان بود.
او با تاکید براینکه فرآیند بافت فرش با دست بسیار جالب توجه و ویژه بود، ادامه‌دارد: این جاذبه هنری درمورد فرش دستباف باعث شد تا ضمن عکاسی از این اتفاق هنری در ایران، موضوع دو رفوگر که در حال رفو فرش هستند را به عنوان سوژه‌ای برای نقاشی در تهران انتخاب‌کنم.
این هنرمند استرالیایی بااشاره به اینکه 12 سال است در کشورهای مختلف نقاشی دیواری متناسب با فرهنگ آن کشورها به تصویر درمی‌آورم، گفت: سبکی که در کارهایم دنبال می‌کنم رئالیزم اجتماعی است و در همه کشورها این سبک نقاشی را دنبال می‌کنم.
گیدووان هلتن که در دانشگاه بریزبن و کوینزلند استرالیا نقاشی خوانده، ادامه‌داد: در همه کشورهای دنیا مرسوم است که نقاشی‌های بزرگ از آدمهای معروف و چهره‌های مهم سیاسی، فرهنگی، ادبی و تاریخی را برروی دیوار به تصویر درآوردند اما سوژه نقاشی من در همه کشورها آدم‌های معمولی هستند.
این هنرمند استرالیای گفت: در کنار تجربه آشنایی با هنر اصیل ایرانی در بازار فرش و موزه فرش تهران با مردم خیلی خوب و مهربانی روبرو شدم که آشنایی با آنها برایم تجربه جالبی بود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • شهرهای ایران از چه زمانی زندگی شبانه را تجربه کرده‌اند؟ چه تفاوتی میان زندگی شبانه در تهران پیش و پس از انقلاب وجود دارد؟ آیا زندگی شبانه شهری در ادبیات ایران جایگاهی داشته است؟ نسبت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه