استاد غلامحسین امیرخانی:

70 درصد هنرجویان خوشنویسی بانوان هستند

استاد غلامحسین امیرخانی، چهره ماندگار هنر خوشنویسی ایران با اشاره به حضور چشمگیر جوانان و بانوان کشورمان در حوزه های مختلف هنری، گفت:۷۰ درصد هنرجویان در ۳۲۰ شعبه انجمن نستعلیق کشور بانوان هستند که به لحاظ گسترش فرهنگ بسیار پر اهمیت است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، استاد غلامحسین امیرخانی با اشاره به جایگاه خط نستعلیق در دنیا، ادامه داد: ۲۰ سال به عنوان داور جشنواره بین‌المللی خط استانبول فعالیت داشتم، بیش از ۵۰ کشور در این جشنواره شرکت می‌کنند، اوایل هیچ کس با خط نستعلیق آشنا نبود اما حالا پوستر این مسابقه که سه سال یکبار برگزار می‌شود با خط شکسته است.
وی با بیان اینکه فرهنگ باید در مقام خود قرار گیرد تا مورد توجه واقع شود، عنوان کرد: امروز ۷۰ درصد هنرجویان در ۳۲۰ شعبه انجمن نستعلیق کشور بانوان هستند که به لحاظ گسترش فرهنگ بسیار پر اهمیت است.
این استاد خوشنویسی ادامه داد: هنر خوشنویسی با تاریخ و ادبیات غنی کشور ما عجین است، ادبیات حاصل تمام ارزش های انسانی بوده که انسان همواره در جستجوی آن است و زمانی که یک خوشنویس تمام مولفه های انسانیت و کلامی سراسر معرفت را در غزل ها و ابیات شاعران برجسته کشور روی کاغذ پیاده می‌کند، با هر کلمه چه از نظر خط و چه از نظر معنا قدم به قدم رشد می‌کند.
این چهره ماندگار هنر خوشنویسی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کسانی در حوزه خوشنویسی تربیت شده‌اند که در تاریخ بی‌نظیر بوده و آثار بی نظیری خلق کرده‌اند. در جشنواره‌ها به نمایشگاه‌های خوشنویسی سراسر کشور توجه ویژه‌ای شده است و خوشنویسان ما در دنیا حائز رتبه و مقام هستند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه