راه اندازی موزه خوشنویسی ایران در عمارت فولادوند یک تیر برای چند نشان بود

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه برگزاری نکوداشت استاد امیرخانی در موزه خوشنویسی ایران، گفت: با راه اندازی موزه خوشنویسی ایران در عمارت فولادوند، ضمن حفظ یک بنای تاریخی و ارزشمند شهر، عرصه برای نمایش آثار هنرمندان هنر خوشنویسی فراهم شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمد جواد حق شناس با اشاره به فعالیت رسمی موزه خوشنویسی ایران، اظهار کرد: چنین مجموعه ای که بتواند فضا و فرصتی را فراهم کند تا کسانی که در شهر زندگی می کنند و یا میهمان شهر می شوند تا با آثار ارزشمند هنر خوشنویسی ایران آشنا شوند، اتفاقی ضروری بود که خوشتختانه با تلاش و سرمایه گذاری، محقق شد.
وی با تاکید براینکه دایر شدن موزه خوشنویسی در عمارت فولادوند نشان گرفتن چندین هدف با یک تیر بود، افزود: با این اقدام یک بنای ارزشمند در شهر که معمولا در معرض آسیب جدی سودجویانی است که برای تحقق اهداف خود از بناهای قدیمی هم نمی‌گذرند، با موقعیت تاریخی و زیبایی شناختی خاص خود حفظ شد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: علاوه بر حفظ، این بنای ارزشمند در اختیار فعالیتی فرهنگی با کاربری موزه خوشنویسی قرار گرفته است تا آثار هنرمندان شاخص این عرصه به معرض دید عموم درآید، بنابراین چنین اقدامی ارزشمند و قابل ستایش است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه