معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تبدیل اماکن واجد ارزش به مراکز فرهنگی توسط شهرداری ارزشمند است

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری نکوداشت استاد غلامحسین امیرخانی در موزه خوشنویسی ایران با اشاره به اقدام شهرداری تهران در تبدیل عمارت فولادوند به موزه خوشنویسی ایران، گفت: تبدیل اماکن و خانه های واجد ارزش در بافت شهری به مراکز فرهنگی توسط شهرداری ارزشمند و قابل تقدیر است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سیدمحمدمجتبی حسینی با بیان اینکه یکی از اقدامات مهمی که اگر شهرداری ها نسبت به آن اهتمام داشته باشند، بر رشد فرهنگ شهروندی موثر خواهد بود تبدیل اماکن موجود در بافت شهری به مکان های متناسب با حوزه فرهنگ به ویژه مواریث فرهنگی است، گفت: دو نگاه می تواند در فضای شهری مهم باشد یکی توسعه شهر و دیگری توجه به مدنیت و فرهنگ شهر. به نظر می رسد در سال های گذشته به ساختار شهری تهران بسیار توجه شده، اما آنچه باید امروز بیش از هر زمان دیگری به آن پرداخته شود، توسعه فرهنگ شهروندی است.
وی ادامه داد: برای گسترش فرهنگ شهروندی باید به هنرها و داشته‌ها در رشته های مختلف و مشاهیر آن توجه داشته باشیم، در این صورت تاثیر آن را در کیفیت زندگی اجتماعی خواهیم دید.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جایگاه استاد غلامحسین امیرخانی در حوزه هنر معاصر، عنوان کرد: استاد امیرخانی به عنوان یکی از چهره‌های تاثیرگذار تاریخ خوشنویسی ایران؛ نیم قرن در حوزه هنر فعالیت کرده و از نظر تعداد هنرجویان تربیت شده، اساتیدی که به عرصه خوشنویسی هدیه داده، آثاری که خلق کرده و تعداد نمایشگاه های برگزار شده، چهره ای کاملا ممتاز و متمایز هستند.
وی خاطرنشان کرد: قدرشناسی از چنین هنرمند سخت کوشی که به اندازه چند انسان زیسته و به اندازه چند هنرمند خدمت کرده حتما حق گذاری بجا و شایسته ای است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه