زهرا نژاد بهرام:

بازگشایی عمارت های قدیمی به روی مردم باعث حفظ آنها می شود

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تملک و بازگشایی خانه فولادوند به عنوان موزه خوشنویسی ایران، گفت: لیستی از عمارت‌های قدیمی و واجد ارزش شهر تهران تهیه شده است و حفظ آنها در دستور کار شهرداری قرار دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، زهرا نژاد بهرام عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه عمارت‌های قدیمی سطح شهر تهران شناسایی شده و بازسازی آن‌ها در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: یکی از این بناها خانه اتحادیه بود که فیلم دایی جان ناپلئون در آن به تصویر کشیده شد همچنین پیرایش و نماسازی خیابان ها نیز در دستور کار سازمان زیباسازی قرار دارد که خانه فولادوند نیز در همین راستا توسط زیباسازی تملک، بازسازی و سپس برای استفاده مردم بازگشایی شد.
وی افزود: اگرچه منابع شهرداری تهران برای خرید تمام عمارت های قدیمی شهر کافی نیست اما شهرداری تهران به تدریج و در طول زمان نسبت به این موضوع اهتمام دارد.
این عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، ادامه داد: حفظ عمارت‌های قدیمی تهران به عنوان هویت شهر اهمیت ویژه‌ای دارد و بازگشایی آن‌ها، مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد در حالیکه بسیاری از این ظرفیت‌ها به خاطر کم توجهی در گذشته از بین رفته و جای خود را به سازه های بزرگ داده‌اند که چندان مورد علاقه شهروندان نیست.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه خرید تمام خانه مشاهیر ساکن در تهران، برای شهرداری، مقدور نیست، اما حتی زندگی کردن بازماندگان این مشاهیر در همان خانه های قدیمی و حفظ آن باعث خرسندی می شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه