زهرا نژاد بهرام:

بازگشایی عمارت های قدیمی به روی مردم باعث حفظ آنها می شود

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تملک و بازگشایی خانه فولادوند به عنوان موزه خوشنویسی ایران، گفت: لیستی از عمارت‌های قدیمی و واجد ارزش شهر تهران تهیه شده است و حفظ آنها در دستور کار شهرداری قرار دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، زهرا نژاد بهرام عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه عمارت‌های قدیمی سطح شهر تهران شناسایی شده و بازسازی آن‌ها در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: یکی از این بناها خانه اتحادیه بود که فیلم دایی جان ناپلئون در آن به تصویر کشیده شد همچنین پیرایش و نماسازی خیابان ها نیز در دستور کار سازمان زیباسازی قرار دارد که خانه فولادوند نیز در همین راستا توسط زیباسازی تملک، بازسازی و سپس برای استفاده مردم بازگشایی شد.
وی افزود: اگرچه منابع شهرداری تهران برای خرید تمام عمارت های قدیمی شهر کافی نیست اما شهرداری تهران به تدریج و در طول زمان نسبت به این موضوع اهتمام دارد.
این عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، ادامه داد: حفظ عمارت‌های قدیمی تهران به عنوان هویت شهر اهمیت ویژه‌ای دارد و بازگشایی آن‌ها، مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد در حالیکه بسیاری از این ظرفیت‌ها به خاطر کم توجهی در گذشته از بین رفته و جای خود را به سازه های بزرگ داده‌اند که چندان مورد علاقه شهروندان نیست.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه خرید تمام خانه مشاهیر ساکن در تهران، برای شهرداری، مقدور نیست، اما حتی زندگی کردن بازماندگان این مشاهیر در همان خانه های قدیمی و حفظ آن باعث خرسندی می شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تلفیق هنر با معماری به عنوان دستاوردی بشری در طول تاریخ بزرگترین شاهکارهای ماندگار را برای انسان امروزی به یادگار گذاشته‌است. به عقیده بسیاری همین تلفیق است که معنایی خاص به زندگی و آثار برجا…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه