آثار ارزشمند خط در موزه خوشنویسی ایران جمع آوری شده است

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: با راه‌اندازی موزه خوشنویسی به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، بسیاری از آثار ارزشمند خط و خوشنویسی در این موزه جمع آوری شده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مجتبی موسوی با اشاره به اینکه موزه خوشنویسی ایران با خرید و مرمت عمارت فولادوند از یک سال پیش توسط سازمان زیباسازی دایر شده است، گفت: این عمارت از اماکن قدیمی شهر تهران با هویت معماری خاص است که توسط سازمان زیباسازی خریداری و فضای داخلی آن به منظور ایجاد موزه خوشنویسی؛ طراحی، اجرا و آماده بهره برداری شده است.
وی افزود: بسیاری از آثار ارزشمند خط و خوشنویسی در این موزه جمع آوری و مقرر شد برنامه های متعددی در حوزه خوشنویسی، ترویج و شناخت بیشتر این هنر به مردم برگزار شود.
معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از استاد امیرخانی در موزه خوشنویسی، تصریح کرد: یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار قرار گرفت، تجلیل از چهره‌های شاخص هنر خوشنویسی است تا از پیشکسوتان این هنر قدردانی شود. در این راستا از مقام استاد امیرخانی به عنوان یکی از چهره های ماندگار هنر خوشنویسی به عنوان اولین برنامه موزه، تجلیل شد.
وی خاطرنشان کرد: استاد امیرخانی نه‌تنها از چهره‌های شاخص هنر خوشنویسی است، بلکه شاگردان زیادی را در این حوزه تربیت کرده و تاثیر بسزایی در هنر خوشنویسی معاصر داشته است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه