کرمعلی شیرازی:

ایجاد موزه خوشنویسی از خروج آثار نفیس خطی جلوگیری می کند

کرمعلی شیرازی از اساتید به نام هنر خوشنویسی کشور در حاشیه مراسم نکوداشت استاد غلامحسین امیرخانی در موزه خوشنویسی ایران با اشاره به خروج تعداد زیادی از آثار نفیس خطی از کشور،گفت: با راه اندازی موزه خوشنویسی می توان از این آثار حفظ و نگهداری کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، شیرازی ضمن تقدیر از مسئولان و دست اندرکاران شهری که نقشی در راه‌اندازی موزه خوشنویسی ایفا کردند، اظهار کرد: چنین اقداماتی یادگار ماندگاری برای مسئولان محسوب می شود.
وی افزود: خط و هنر خوشنویسی، هنر اول کشور ماست، سابقه هزار ساله دارد و بیشترین آثار تجسمی در حوزه خط خلق شده است. بسیاری از آثار ما در موزه های مهم دنیا به نمایش گذاشته شده است و جای خالی موزه خوشنویسی در کشور به شدت احساس می‌شد.
شیرازی ادامه داد: متاسفانه در سال‌های گذشته نسبت به خط و حفظ آثار این هنر غفلت شده بود بطوریکه آثار نفیس، کتاب‌های با ارزش و قرآن های خطی از مملکت خارج شدند، اما راه اندازی چنین موزه‌ای به جمع‌آوری و حفظ آثار ارزشمند هنرمندان کشور کمک می‌کند.
این استاد خوشنویسی با بیان اینکه موزه‌ها یکی از وجوهی هستند که مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرند، عنوان کرد: موزه خوشنویسی می تواند این هنر زیبا و همچنین سابقه خط را به گردشگران بشناساند.
وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این موزه اگر چه کار بزرگی به حساب می‌آید اما برای شهری به بزرگی تهران که به تنهایی بیش از تمام کشورهای خلیج فارس جمعیت دارد قطعاً از لحاظ مساحت کوچک است و امیدواریم علاوه بر حفظ این موزه، در آینده موزه‌های دیگری در حد عیار کشور ایجاد شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • شکل‌گیری زیست شبانه شهری در جوامع غربی به چه شکل بوده است؟ چه تفاوتی بین زیست شبانه در ایران با غرب وجود دارد؟ فضاهای زیست شبانه شهری در ایران واجد چه کیفیاتی هستند؟ تولید، کنترل…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه