چاپ کردن این صفحه
دکتر برزین ضرغامی:

تجلیل از استاد امیرخانی بهانه ای برای بازگشایی رسمی موزه خوشنویسی است

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرتهران، عصر دیروز در مراسم نکوداشت استاد امیرخانی در موزه خوشنویسی ایران، با تجلیل از این استاد بزرگ و پیشکسوت خط نستعلیق، گفت:این مراسم بهانه برای بازگشایی رسمی از اولین موزه خوشنویسی بود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرتهران، برزین ضرغامی با اشاره به خریداری ملک فولادوند برای ایجاد موزه خوشنویسی توسط سازمان زیباسازی شهرتهران، اظهار کرد: تجهیز موزه در حال حاضر به مراحل پایانی رسیده و تجلیل از استاد امیرخانی پیشکسوت خوشنویسی به عنوان اولین فعالیت رسمی موزه محسوب می‌شود.
وی افزود: در راه اندازی اولین موزه تخصصی خوشنویسی، جمعی از صاحب نظران و متخصصان خط با مشارکت انجمن خوشنویسان، سازمان زیباسازی را همراه کردند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی با بیان اینکه موزه تخصصی خوشنویسی یکی از خلأهای موجود در شهر تهران بود، گفت: این حرکت به نوعی نویدی برای بازگشایی موزه و سرآغازی برای گرد آمدن هنرمندان این رشته به ویژه تجلیل از پیشکسوتان این هنر قدیمی بود.
وی خاطرنشان کرد: مراسم تجلیل از استاد امیرخانی پیشکسوت خط نستعلیق بهانه ای بود تا درب های این موزه به روی مردم باز شده تا هنردوستان از فضای ایجاد شده استفاده کنند.
او با اشاره به اینکه علی رغم نقش بی بدیل خوشنویسی در فعالیت های هنری، همیشه نسبت به این هنر اجحاف شده است، افزود: امیدوارم موزه خوشنویسی در خانه فولادوند بتواند گنجینه آثار خوشنویسی و فضای تخصصی برای حضور هنرمندان این عرصه باشد.
برزین ضرغامی در ادامه با تاکید بر اینکه هنر خوشنویسی یک هنر سرآمد در میان سایر هنرهاست، گفت: شهرت هنر ایرانی رشته خوشنویسی در دنیا زبان زد خاص و عام است.
به گفته دکتر ضرغامی درهای موزه خوشنویسی به روی علاقه مندان همه روزه باز است تا به تماشای آثار فاخری که در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است، بپردازند. علاوه بر این کلاسها و کارگاه هایی در موزه خوشنویسی انجام می شود تا هنر خوشنویسی به علاقه مندان معرفی شود.