از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران و در هفته دفاع مقدس صورت گرفت:

رونمایی پنج تندیس از پنج شهید هشت سال دفاع مقدس

همزمان با رونمایی تندیس شهید لشکری توسط سیدمحمدعلی افشانی، شهردار تهران در محل پایگاه یکم شکاری شهید لشکری، تندیس شهید عباس دوران با حضور خانواده شهید دوران، دکتر امینی، نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران، مهندس سعید اوحدی، رییس سازمان فرهنگی و هنری و دکتر برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی در منطقه 13رونمایی شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، امروز ( 7مهرماه) همزمان با هفته دفاع مقدس از پنج تندیس شهید دفاع مقدس در منطقه 9، 6، 13، 11 و 19 توسط شهرداری تهران و به همت سازمان زیباسازی و همکاری مناطق مربوطه رونمایی شد.
گفتنی است سرلشگر خلبان عباس دوران (زاده ۲۰ مهر ۱۳۲۹ در شیراز - درگذشته۳۰ تیر ۱۳۶۱ در بغداد) از خلبانان جنگنده مک‌دانل داگلاس اف-۴ فانتوم ۲ نیروی هوایی ایران بود که در ماه‌های آغازین جنگ ایران و عراق نقش مهمی در بمباران اهداف دشمن بعثی ایفا کرد. خلبان عباس دوران در دو سال اول جنگ بیش از ۱۲۰ عملیات و پرواز برون مرزی موفق داشت. او در عملیات بغداد در خاک عراق به شهادت رسیدند.
لازم به ذکر است همزمان با رونمایی از تندیس شهید دوران، تندیس شهید علی هاشمی، ساخته هادی عارفی منش، ساخته محسن ناصریان، تندیس شهید لشگری، کاری از امیرعلی گروسیان، سردیس شهید طومانیان، کاری از محسن دهقانی زاده و سردیس شهید مجتبی هاشمی کاری از علی وزیری، به مناسبت هفته دفاع مقدس و با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در سه منطقه دیگر رونمایی شد.
گفتنی است تندیس شهید علی هاشمی، تندیس شهید دوران و تندیس شهید لشگری از جمله آثار برگزیده فراخوان تندیس و سردیس شهدا در سال 1395 و سردیس شهید طومانیان و سردیس شهید مجتبی هاشمی از جمله آثار برگزیده فراخوان سردیس شهدا در سال 1396 است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بخش اعظمی از درک شهروندان از شهر به واسطه ی فضاها صورت می گیرد لذا طراحان می کوشند ضمن برآوردن نیازهای اصلی شهروندان به تصورات آنها نیز شکل دهند. شهر باید محیطی کارا و در…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه