تندیس شهید دوران یادگار ارزشمندی برای مردم است/ یاد و خاطره شهدا همیشه در دل ها زنده می ماند

امیررضا دوران فرزند سرلشکر خلبان عباس دوران با بیان اینکه نقش شهید و شهادت با دیدن اثرهایی مانند تندیس شهید دوران همیشه ماندگار خواهد بود، گفت: چنین اقداماتی یاد و خاطره شهدا را در دل مردم زنده نگه می دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دوران با اشاره به رونمایی از تندیس شهید دوران گفت: قطعا این اقدام از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران بسیار ارزشمند و ماندگار خواهد بود.
وی افزود: با چنین اقداماتی عموم مردم بیشتر با شهدا و کسانی که برای این مرز و بوم زحمت کشیده اند، آشنا می شوند.
دوران ادامه داد: در کنار این تندیس نام گذاری بزرگراه شهید دوران و شهدای دیگر نیز کار بسیار ارزشمند و پسندیده ای است.
فرزند شهید دوران تصریح کرد: زمانی که 8 ماهه بودم پدرم شهید شد و هر آنچه از پدرم در ذهن دارم بر اساس شنیده های مادرم، اقوام دور و نزدیک و همچنین دوستان پدرم در زمان جنگ است.
وی با اشاره به اینکه مهمترین خصوصیت شهید دوران دلیری و وطن پرستی بوده است، یادآور شد: شهید دوران به خاطر دین و مذهب خود حاضر بودند دست به هر کاری بزنند.
قطعا شهدا با کارهایی که انجام دادند اسمشان همیشه ماندگار خواهد بود. بدون تردید با دیدن تندیس و یا سردیس که به یادگار از شهدا ساخته می شود جان تازه ای به کالبد مردم دمیده می شود.
گفتنی است؛ شهید دوران زاده ۲۰ مهر ۱۳۲۹ در شیراز که از خلبانان جنگنده مک‌دانل داگلاس اف-۴ فانتوم ۲ نیروی هوایی ایران بود که در ماه‌های آغازین جنگ ایران و عراق نقش مهمی در بمباران اهداف دشمن عراقی ایفا کرد. خلبان عباس دوران در دو سال اول جنگ بیش از ۱۲۰ عملیات و پرواز برون مرزی موفق داشت و سرانجام در 30 تیر 1361در عملیات بغداد به شهادت رسید.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کارفرما: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی مشاور: شرکت طراحان نورپردازان ایده مطالعه شهرسازی از دوران گذشته، به ویژه شهرسازی در ایران بعد از اسلام، گویای آن است که همواره میدان مانند دیگر عناصر موثر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه