افشین حبیب زاده، نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران:

استفاده از گرافیک بر جاذبه‌های بصری شهر در ایام سوگواری امام حسین‌(ع) می‌افزاید

افشین حبیب زاده، نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران ضمن قدردانی از اقدام سازمان زیباسازی شهرداری تهران برای به نمایش گذاشتن 72 پوستر عاشورایی که در پارک های لاله، ملت و پلیس به نمایش در آمده است، گفت: عزاداری سیدالشهدا نمادی غنی از فرهنگ اسلامی-شیعی و ایرانی است که هم به جایگاه بلندمرتبه دین و مذهب در کشور اشاره دارد و هم نمادی از سرمایه کهن فرهنگ ایرانی است .
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، افشین حبیب زاده با بیان اینکه هنرمندان ایرانی از قدیم الایام در قالب های مختلف هنری از جمله شعرگویی، نقاشی، نمایش و یا هنرهای تجسمی نقش مهمی در انتقال مفاهیم عاشورایی بر عهده داشتند، ادامه داد: استفاده از این آثار می تواند بر جاذبه های بصری شهر در ایام سوگواری امام حسین (ع) بیافزاید و تاثیرگذار باشد.
این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در این 72 پوستر عاشورایی هنرمندان از شعر «باز این چه شورش است که در خلق عالم است» محتشم کاشانی استفاده کرده اند، اظهار کرد: ترجیع‌بند محتشم در رثای واقعه کریلا از تاثیرگذارترین اشعار سروده شده درباره این واقعه است که با تلفیق هنر تصویرگری قطعا اثرات بیشتری از خود بر افکار جامعه می گذارد.
وی تاکید کرد: با توجه به رویکرد مدیریت جدید شهر تهران بر استفاده از ظرفیت های فرهنگی، امیدوارم چنین طرح هایی که از جانب خود هنرمندان مطرح می شود، بیشتر مورد توجه مسئولان سازمان زیباسازی شهرداری تهران قرار بگیرد و انتظار می رود در سنوات آتی پیام عاشورا در اشکال مختلف هنر و در تمامی مناطق شهر تهران مورد استفاده قرار گیرد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1390 مباحث کتاب: رشد مباحث مربوط به پیاده روی و پیاده راه ها و توجه به عابر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه