محمدحسین نیرومند، استاد گرافیست:

گرافیست ها با یک قالب بیانی دین خود را به رویداد کربلا ادا کردند

محمدحسین نیرومند، استاد گرافیست با بیان اینکه عاشورا واقعه ای است که به واسطه هنرهای مختلف در زندگی مردم وارد شده است، گفت: اکران اثر 72 هنرمند گرافیست در سه پارک تهران ادای دین این هنرمندان به این واقعه مهم بود.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، نیرومند ادامه داد: شهرداری سال گذشته با همکاری سازمان بازسازی عتبات عالیات برنامه مشترکی در کربلا داشت که در آن 72 هنرمند جوان در این برنامه حضور داشتند و با قرار گرفتن در این فضای معنوی تلاش کردند تا واقعه عاشورایی را با هنر خود بازنمایی کنند.
او با تاکید براینکه من، استاد ادیبی و استاد دوست محمدی در این کارگاه حضور داشته به کارهایی که توسط این هنرمندان در آن فضا کشیده می‌شد نظارت و داوری داشتیم، افزود: هدف از برگزاری این کارگاه قرار دادن هنرمندان جوان در فضای معنوی کربلا بود تا در یک فرصت کم نظیر و مغتنم به خلق آثار گرافیکی بپردازند.
نیرومند با بیان اینکه باید این روش از برگزاری کارگاه در فضاهای معنوی از سوی نهادهای دولتی دنبال شود، گفت: من به همراه اساتید دیگر به عنوان داور در این کارگاه حضور داشتیم و شاهد تلاش هنرمندان برای ساخت آثار هنری بودیم. این هنرمندان جوان موفق شدند در کنار ارائه کارهای گرافیکی منحصر به فرد خودسازی را نیز داشته باشند.
به گفته این استاد گرافیست، گرافیک یک هنر ارتباطی است که باید در اتفاقات مذهبی و دینی بیشتر به کار گرفته شود. هنرهای مختلف مانند شعر، تغزیه و ... به موضوع عاشورا پرداخته‌اند اما جای خالی هنرگرافیک در این موضوع به شدت احساس می‌شد که با برگزاری این کارگاه اولین قدم برداشته شد.
محمدحسین نیرومند گفت: اکران طرح 72 هنرمند باعث شد تا واقعه عاشورا با هنرگرافیک وارد زندگی مردم شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1390 مباحث کتاب: رشد مباحث مربوط به پیاده روی و پیاده راه ها و توجه به عابر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه