72 هنرمند پوسترهای عاشورایی را در پارک‌های لاله، ملت و پلیس به نمایش درآوردند:

بیشترین تعداد پوسترهای به هم پیوسته جهان

پارک لاله، پارک ملت و پارک پلیس سه نقطه از شهر تهران است که این روزها با 72 پوستر عاشورایی، ترکیب بند محتشم در آن به نمایش در آمده است.
 

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ۷۲ طراح گرافیک و عکاس در کربلا گرد آمده و تصاویری که این روزها در سطح شهر تهران می‌بینید را به نمایش درآوردند. به پیشنهاد یکی از آن‌ها قرار شد هرکدام شان یک پوستر طراحی کند که هم به تنهایی یک اثر مستقل باشد و هم در کنار آثار دیگر بخشی از یک کتیبه باشد و مفهوم وحدت در کثرت را نیز تداعی کند.
این طراحان گرافیک ، شعر «محتشم کاشانی» را مضمون تولید آثار هنری قرار داده و هر کس یک حرف از این شعر را در یک پوستر طراحی کرده است. حرف هفتاد و دوم این شعر (ع) بود و چنین رقم خورد که سر شعر محتشم هم مثل سر امامش جدا شود.
با وزن و سیاقِ ترکیب بند محتشم برای آخرین پوستر سرودند: «خاموش محتشم که همین شعر خونچکان / گشته‌ست سر بریده در این پرده عیان» و هفتاد و دومین پرده‌ی این پنجره، (ع) سر بریده‌ای شد که خبر می دهد از خنجر و حنجره.
سازمان زیباسازی شهر تهران نمایش این آثار را در سه نقطه از شهر تهران به عهده گرفت. این مجموعه تا کنون بیشترین تعداد پوسترهای به هم پیوسته جهان را داراست که در نوع خود بی نظیر است.
احمد یونسی، اسماعیل خدابنده، امیرحسین کمالی، آتنا شمس اسفندآبادی، آرزو آقابابائیان، آرمین مرسی، پویا سرابی، پیروز محمد نژاد، ثارالله فرخ، جلال صابری، حسن علیپور، حسین یوزباشی، حسین ابراهیمی، حسین جمشیدی، حسین چمن خواه، حسین شیرازی، حسین علیمحمدی، حسین مرتضایی، حسین ونکی فراهانی، حمیده حسینعلی زاده، رامین صالحی، رباب فاضل، رسول معصوم زاده، رضا رحیمیان، روح الله خسروی نژاد، زهرا اسدیان، زهرا خضائی، زهرا شهرآبادی، زهرا کریمی مجاهد، زهره ندایی، زینب گراوند، سارا ذبیح، سمانه سادات رفائی، سید احسان موسوی راد، سید محمدامین حاجی سید جوادی، سید مهدی میرحیدری، شکوفه بیاتی، شهاب شکیبا، شیما قائمی، صادق انصاری، صادق محمدپور میر، صدیقه احمدی، طاهره شمسی، عبدالمجید قوامی، فاروق روحی، فاطمه آقاکثیری، فاطمه کاظمی آب، فاطمه محمدی اکبرآبادی، فرشته ادب جو، مجتبی چنارانی، محسن محمدمیرزایی، محمد تقی پور، محمد حسین مویدی، محمد رازقی، محمد سرداشتانی، محمد صمدی، محمدجواد زهادت، محمدرضا حافظی، محمدصابر شیخ رضایی، محمدصادق پوروهاب، محمود آراسته نسب، مرتضا فرحناک، مرتضی رحمتی، مرضیه منصوری وش، مسعود احمدی، مصطفی برجی، مهدی جعفری، مهدی عسکری، مهران قدیمی، مهسا کیانی، نوشین بیجاری و هدایت علیپور هنرمندانی هستند که این اثر خلاقانه را رقم زدند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1390 مباحث کتاب: رشد مباحث مربوط به پیاده روی و پیاده راه ها و توجه به عابر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه