هنر زبان گویاست /نصب تندیس شهید علی هاشمی در منطقه 20

هادی عارفی منش از هنرمندان مجسمه ساز و خالق تندیس شهید هاشمی، گفت: تندیس شهید علی هاشمی با 3 متر ارتفاع در بزرگراه شهید هاشمی منطقه 20 نصب می شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران سازمان زیباسازی شهر تهران، عارفی منش با اشاره به فراخوان سازمان زیباسازی در خصوص ساخت تندیس برای شهدا، گفت: در این خصوص طرحی به سازمان ارایه دادم و روی ماکت، چهره شهید علی هاشمی را طراحی کردم.
وی با اشاره به تحقیقاتی که در خصوص زندگی نامه این شهید انجام داده است، افزود: شهید هاشمی به دلیل آشنایی با مناطق عملیاتی نقش مهمی در دفاع مقدس داشت. بحث شناسایی برای عملیات مهمترین موضوعی بوده که این شهید به آن پرداخته بود.
این هنرمند مجسمه ساز ادامه داد: شهید هاشمی در عملیات ها مغز متفکر بوده به همین دلیل نماد دوربین را برای این شهید در نظر گرفتم. در کارم حالت آماده بودن برای عملیات را طراحی کردم که امیدوارم به خوبی منظور را رسانده باشم.
عارفی منش با بیان اینکه تبلیغات در زمینه های مختلف در کشور ما گاهی بسیار زیاد است، گفت: هرچند که گاهی تبلیغات برای جوانان ما قابل درک نیست، اما چهره شهدا در بر دارنده خوش رنگ ترین مدال جهانی در فداکاری و ایثار است. آنها از ته دل برای نجات این خاک ایستاده اند به همین منظور فداکاری و رشادت آنها باید به خوبی به مردم نشان داده شود.
وی با اشاره به اینکه هدف شهیدان بسیار پاک و بی آلایش بوده است، تصریح کرد: شهدا با عمل خود، افتخار و غرور را برای کشور به همراه آوردند به همین دلیل نسبت به آنها ادای دین دارم چراکه دایی بنده نیز جزو شهدای همین مرز و بوم بوده است.
به گفته این هنرمند به دلیل اینکه مجسمه در مقابل دید افراد نصب می شود صد در صد برای یادآوری خاطره و رساندن پیام مناسب است مخصوصا اگر متناسب با یک موضوع مهم ساخته شود.
وی با بیان اینکه هنر یک زبان گویا است و برای رساندن پیام می توانیم به خوبی از هنر استفاده کنیم، گفت: مجسمه سازی بعد فرهنگی دارد، ما به دنبال این هستیم که بتوانیم فرهنگ را به خوبی در ذهن ها جاسازی کنیم.
این هنرمند نقاش با اشاره به اینکه مجسمه سازی جزو علایق کودکیم بوده است، تصریح کرد: از سال 81 به صورت حرفه ای در زمینه مجسمه سازی فعالیت می کنم.
عارفی منش با اشاره به اینکه اثر شهید علی هاشمی قرار است در بزرگراه شهید هاشمی منطقه 20 نصب شود، افزود: این اثر 3 متر ارتفاع دارد و از بتن گلاسه ساخته شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برگ­های پژوهش 1 (اسناد و آراء نشست­های پژوهشی هنر-نگارخانه برگ1387-88 نویسنده:محمدحسن حامدی ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت:70.000…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه