تبلیغات فرهنگ و حماسه عاشورایی باید به اندازه باشد تا فضای شهر سنگین نشود

شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در مناسبتهای مذهبی مانند عاشورا باید عوامل مداخله گر کمتر باشند، گفت: تبلیغات فرهنگ و حماسه عاشورایی باید به اندازه باشد تا فضای شهر سنگین نشود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، امانی در مورد اکران طرحهای فرهنگی روی سازه های تبلیغاتی سطح شهر با موضوع محرم گفت: اقدام سازمان زیباسازی قابل توجه و قبول است اما هر چیزی در یک حدی برای مردم قابل توجه است.
وی گفت: در بحث عاشورا مردم ایران از دیرباز خودشان در طول تاریخ فرهنگ عاشورا را زنده نگه داشته اند و یکی از دغدغه های ما این است اما وقتی هر چیزی بیش از اندازه دیده شود مردم آن را پس می زنند و این موضوع باید از سوی سازمان زیباسازی مورد توجه لازم قرار گیرد .
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: فرهنگ عاشورایی که مخصوص مردم است و عشق و علاقه مردم در آن وجود دارد و جزئی از مردم شده است باید در حد نرمال و مناسب مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه اکثر بحث های فرهنگی را مردم باید خودشان انجام دهند، گفت: یکی از دغدغه های من این است که در هر مناسبت مذهبی یا ملی چه شهرداری و چه نهادهای دولتی و عمومی آنقدر فضا را سنگین می کنند که اصلا چشم، چشم را نمی بیند که این موضوع باید اصلاح شود.
امانی گفت: در بحث عاشورا، ایران یک هیات بزرگ است و معتقد هستم در ایام عاشورا هر چقدر عوامل مداخله گر غیرمردمی کمتر باشند، مردم پیوستگی فرهنگ عاشورا را حفظ کرده، نگه می دارند و گسترش می دهند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1390 مباحث کتاب: رشد مباحث مربوط به پیاده روی و پیاده راه ها و توجه به عابر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه