عکس‌های عزاداری محرم دلی است و به دل مردم نیز می‌نشیند

مهدی قاسمی که آثارش از عزاداری ماه محرم در اکران فرهنگی مدرسه حسینی در سطح شهر اکران شده است، معتقد است عکس‌های عزاداری‌های حسینی توسط عکاسان دلی و اعتقادی ثبت می‌شوند و برای همین به دل مردم نیز می‌نشیند.
 

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مهدی قاسمی ضمن ابراز خرسندی از اکران عکس‌هایش در فضای شهری، گفت: ما عکاس‌ها بیشتر در ایام محرم و دیگر آیین‌های مذهبی برای دل خودمان عکس می‌گیریم و چون یک کار دلی است مورد توجه هم قرار می‌گیرد.
قاسمی درباره چگونگی انتخاب آثارش در اکران فرهنگی مدرسه حسینی بیان کرد: زمانی که از سازمان زیبا سازی با من تماس گرفتند و گفتند عکس‌هایی در رابطه با محرم و صفر می‌خواهند با جان و دل قبول کردم زیرا ما عکاسان دوست داریم عکس‌های‌مان در معرض دید عموم مردم قرار گیرد و همه با آن ارتباط برقرار کنند.
این عکاس تاکید کرد: عکس‌هایی که روی بیلبوردها نصب شده است درباره سنت‌ها و عزاداری‌های مناطق مختلف است و چه خوب است شهروندان تهرانی با عزاداری نواحی مختلف کشور نیز آشنا شوند.
مهدی قاسمی در پایان گفت: این اقدام فرهنگی شهرداری قابل قدردانی است و خوب است در ایام مختلف نیز بیلبوردهای شهری به ترویج آیین‌ها و سنت‌های مردم اختصاص پیدا کند تا مردم با آداب و رسوم شهرهای دیگر آشنا شوند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • آقای محمدرضا بمانیان و خانم فریال احمدی این کتاب شامل 5 فصل اصلی (1- طراحی منظر، 2- اکولوژی منظر، 3- برنامه ریزی منظر، 4- مرمت منظر، 5- روش ها در طراحی منظر) می باشد که…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه