از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران

نمایشگاه‌های شهری 72 پوستر عاشورایی در سه نقطه از شهر تهران در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت

استاد فرزاد ادیبی درمورد نمایشگاه 72 پوستر عاشورایی که در سه نقطه از شهر تهران که عبارتند از پارک لاله، پارک ملت و پارک پلیس به نمایش در می‌آید ، گفت: ۷۲ طراح گرافیک و عکاس در کربلا گرد آمده بودند برای تهیه تصاویری که در سطح شهر تهران، در ایام محرم به نمایش درآیند. به پیشنهاد یکی از آن‌ها قرار شد هرکدامشان یک پوستر طراحی کند که هم به تنهایی یک اثر مستقل باشد و هم در کنار آثار دیگر بخشی از یک کتیبه باشد و مفهوم وحدت در کثرت را نیز تداعی کند.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ادیبی افزود، قرار شد طراحان گرافیک ، شعر «محتشم کاشانی» را مضمون تولید آثار هنری قرار دهند و هر کس یک حرف از این شعر را در یک پوستر طراحی کند، وی ادامه داد: حرف هفتاد و دوم این شعر (ع) بود و چنین رقم خورد که سر شعر محتشم هم مثل سر امامش جدا شود.
با وزن و سیاقِ ترکیب بند محتشم برای آخرین پوستر سرودند: «خاموش محتشم که همین شعر خونچکان / گشته‌ست سر بریده در این پردهٔ عیان» و هفتاد و دومین پرده ی این پنجره، (ع) سر بریده‌ای شد که خبر می دهد از خنجر و حنجره.
استاد فرزاد ادیبی با اشاره به اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران نمایش این آثار را در سه نقطه از شهر تهران به عهده دارد، گفت: این مجموعه تا کنون بیشترین تعداد پوسترهای به هم پیوستهٔ جهان را داراست که در نوع خود بی نظیر است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه