حمزه اولیازاده هنرمند عکاس:

وظیفه عکاسان این است که سنت ها را ماندگار کنند

حمزه اولیازاده هنرمند عکاس که این روزها برخی از آثارش از عزاداری محرم در اکران فرهنگی مدرسه حسینی در سطح شهر نصب شده، معتقد است یکی از وظایف عکاسان ماندگار کردن سنت هاست.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حمزه اولیا زاده با ابراز خرسندی از اکران آثاری با موضوع محرم و عزاداری های مردمی در سطح شهر، گفت: خوشبختانه اقدام شهرداری و نصب بیلبوردها با مضمون عزاداری سالار شهیدان امام حسین(ع) مورد توجه مردم قرار گرفته است و در همین چند روز بازخورد آن را دیده ام.
اولیازاده خاطرنشان کرد: کار من آموزش عکاسی است و تاسوعا و عاشورای هر سال با دوستان و یا با هنرجویانم برای عکاسی به یک شهر یا روستا می رویم تا سنت های عزاداری را ثبت کنیم.
این هنرمند عکاس همچنین گفت: 13 سال است که من تاسوعا و عاشورا به شهرهای مختلف می روم و از عزاداری ها عکاسی می کنم زیرا دوست دارم این آداب و رسوم که در جای جای ایران متفاوت است، ثبت شوند.
اولیازاده در پایان، افزود: بسیاری از آیین ها به مرور زمان کمرنگ شده یا از بین می روند پس وظیفه ما عکاسان این است که آن ها را ماندگار کنیم و از این اقدام سازمان زیباسازی شهر تهران که تلاش داشته سنت های گوناگون عزاداری برای امام حسین (ع) را در شهرهای مختلف ایران در یک اکران فرهنگی هماهنگ پیش روی شهروندان قرار دهد، باید تشکر و قدردانی شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه