حسن خلیل آبادی:

نصب بیلبوردهای فرهنگی در سطح شهر فرهنگ عاشورایی را ترویج میکند

عضو شورای شهر تهران گفت: نصب بیلبوردها و بنرها در سطح شهر توسط سازمان زیباسازی باعث ترویج فرهنگ عاشورایی در میان شهروندان می شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، خلیل آبادی در مورد اکران طرح های فرهنگی روی سازه های تبلیغاتی سطح شهر با موضوع ماه محرم، گفت: اقدامی که سازمان زیباسازی شهر تهران در جهت نصب بنر و بیلبوردهای عاشورایی انجام داده بسیار مثبت و خوب است و مفاهیم جدید را در این حوزه مطرح کرده است.
وی با اشاره به اینکه تابلوهای عاشورایی از نگاه بصری در شهروندان تاثیر گذار است، افزود: بیلبوردهایی با موضوع مدرسه حسینی و همچنین تصاویری از عزاداری قومیت های مختلف در سطح شهر، باعث ترویج فرهنگ عاشورایی و فداکاری در میان مردم می شود.
عضو شورای شهر تهران به ویژگی مهم بیلبوردهای مدرسه حسینی اشاره و تاکید کرد: در بیلبوردهای مدرسه حسینی ازجملات کوتاه استفاده شده و همین موضوع باعث می شود مفهوم به سادگی در ذهن مردم ماندگار شود.
وی اظهار داشت: البته پیشنهاد می کنم از ابتکارات جدید و تصاویر بیشتری نیز استفاد شود چرا که تاثیری که از تصاویر به افراد منتقل می شود بیشتر از نوشتار است اما در مجموع تغییر رویکرد در سازمان زیباسازی بسیار مثبت است.
خلیل آبادی با اشاره به اینکه فضاهای شهری باید حاوی پیامهایی برای برقراری ارتباط منطقی بامردم باشد گفت: با استفاده از ابزارهای هنری این پیامها می توانند ارتباط منطقی، آموزشی و عاطفی مناسبی ایجاد کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ماه نامه "همشهری ماه" شماره 84 که در مهر 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "زیبایی شهر، عینیت عدالت برای شهروندان" اختصاص داد برای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید دو ماه نامه…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه