ناهید خداکرمی رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران

تاثیر مثبت بیلبورد" قرار ما "بر ذهن مردم/ نصب بیلبوردهای " قرار ما " یکی از مهمترین اقدامات سازمان زیباسازی

ناهید خداکرمی رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: جامعه روانپزشکان، فرهیختگان، پزشکان و کسانی که بیشتر با مردم سر و کار دارند، تاثیر این بیلبوردها را بسیار مثبت ارزیابی کرده اند.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، خداکرمی با اشاره به کمپین "قرار ما" که با موضوعات مربوط به مسوولیت های اجتماعی به صورت تعاملی، با همکاری و نظر سازمان بوستان ها و فضای سبز، سازمان مدیریت پسماند و سازمان زیباسازی شهر تهران روی سازه های تبلیغاتی سطح شهر اکران شده است، گفت: بی اعتمادی و کاهش امید در جامعه کنونی ما بر اساس شرایط اجتماعی و اقتصادی بسیار زیاد شده به همین دلیل تکرار پیام هایی که بتواند حس مهم بودن و مشارکت پذیری را افزایش دهد، می تواند بسیار کمک کننده باشد.
او افزود: یکی از مهمترین اقدامات سازمان زیباسازی نصب تابلوهای زیبای "گفتگو "و "قرار ما" در سطح شهر است که هر دو انتقال دهنده پیام های بسیار خوب برای شهروندان هستند.
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش با تاکید بر تاثیر مثبت این بیلبوردها روی مردم، تصریح کرد: نکته ای که سازمان زیباسازی می تواند در ایام محرم نیز مد نظر قرار دهد عدم استفاده از ظروف پلاستیکی در سطح شهر است.
خداکرمی ادامه داد: اگر در زیبا نگاه داشتن شهرمان کوشا باشیم می توانیم شاهد تحقق پیام های محیط زیستی و کاهش زباله در سطح شهر باشیم. چرا که این پیام های تبلیغاتی می توانند به صورت غیر مستقیم با مردم در ارتباط باشند.
او اضافه کرد: بدون شک همه مردم عاشقانه امام حسین (ع) را دوست دارند اما نباید در مناسبت ها توجه به اهمیت نظافت و پاکیزگى شهر را فراموش کنیم .
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به نقش سازمان زیباسازی در راستای ایجاد حس زیست پذیری و مشارکت بیشتر در شهروندان، گفت: این سازمان می تواند در نصب پرچم و بیلبوردها بخصوص در مناسبت هاى خاص از خود مردم کمک بگیرد و یا براى نشر خواسته هاى آنان همکارى کند و امتیازی به مردمی که علاقمند به مشارکت هستند، بدهد.
او ادامه داد: کار داوطلبانه در بهینه سازى معابر و زیبا سازى محیط شهر با اعمال سلیقه شهروندان هر منطقه و محل می تواند ضمن کاهش هزینه ها، روح مشارکت اجتماعى و محله محورى را در مدیریت شهر تقویت کند.
خداکرمی افزود: باید تهیه و اجراى طرح هاى زیبا سازى را به هنرمندان جوان و مردمى بسپاریم، درست نیست که همچنان با پیمانکارى و طرح هاى تکرارى و خسته کننده بخواهیم شهر را زیبا کنیم. ابزار هایى مانند قلم و رنگ و روغن را در اختیار کودکان و جوانان قرار دهیم تا ذهن هاى خلاق آنان نقشی بیافرینند که نتیجه اش اعتماد بنفس فردى و جمعى و شهرى دلنواز باشد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "فصلنامه معماری و شهر سازی" در شماره 104 خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت با کلیک بر روی نام مقاله می توانید آن را مشاهده کنیدیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه