اجرا و رونمایی از آثار حجمی و نقاشی دیواری در مناطق مختلف تهران

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام این خبر، گفت: برخی از آثار ارائه شده درحوزه نقاشی دیواری در شورای هنری سازمان و شورای بنیاد شهید مصوب شده‌است و برخی از طرح ها نیز مربوط به بخش یادمانی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهر تهران است.
موسوی با اشاره به اینکه آثار حجمی گرامیداشت هفته بسیج نیز برگزیدگان فراخوانهای تندیس و سردیس شهدا است که در سال 1395 و 1396 برگزار شد، ادامه داد: تندیس شهید علی هاشمی، شهید دوران، شهید لشگری، شهید طومانیان و شهید مجتبی هاشمی توسط هنرمند هر اثر ساخته و همزمان با هفته دفاع مقدس در محل پیش بینی شده، جانمایی و اکران می‌شود.
او با تاکید بر اینکه در حوزه نقاشی دیواری هفت نقاشی برروی هفت دیوار به تصویر درمی آید، افزود: بعضی از این نقاشی ها در هفته دفاع مقدس رونمایی و برخی همزمان با این هفته به اجرا در می‌آید.
به گفته معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران تصویر شهید مصطفی اردستانی، شهید ذاکر حسینی، شهدی عبدی، شهید سرلک، شهید محمود تاتاری و شهید کمیل میرزازاده توسط هنرمندان برجسته برروی هفت دیوار پایتخت در مناطق 13، 5، 19، 15، 12 و 14 کشیده خواهد شد.

معرفی کتاب

  • «هنرخیابانی»،street art نویسنده: جونز استال مترجم: سامان هزارخانی بسیاری گرافیتی را زادگاه هنر شهری می دانند. گرافیتی ها اگرچه معترضان به وضع موجود بودند اما توانستند برای شهر های امروزی هنر خیابانی را به یادگار…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه