رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران:

عنصر زیباشناسی یکی از مهمترین فاکتورهایی اولیه حقوق شهروندی به حساب می آید

عضو شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش گفت: سازمان زیباسازی می تواند در حوزه هنر حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد اگر هنرمندان با استفاده از هنر خود به داد این شهر برسند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدجواد حق‌شناس در نشست شورای فرهنگی این سازمان با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه حوزه زیباسازی در شهر تهران از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: در همه شهرهای دنیا اگر هدف و محور اصلی مدیریت شهری آسایش، رفاه و همچنین رضایت مردم باشد، قطعا عنصر زیباشناسی می تواند یکی از مهمترین فاکتورهایی اولیه حقوق شهروندی به حساب آید.
او با اشاره به اینکه مردم حق دارند از محله زندگی خود رضایت داشته باشند، افزود: مدیریت قدرتمند و هوشنمد شهری باید فضای شهر را به گونه ای سامان دهد که شهروندان و همچنین مسافرانی که از شهر عبور می کنند بتوانند از زیبایی شهر بهره مند شوند.
حق شناس با تاکید بر اینکه مهمترین وظیفه سازمان زیباسازی و مدیریت شهری توجه به عنصر زیبایی است، یادآور شد: معتقدم سازمان ها و حوزه های زیادی می توانند در کنار سازمان زیباسازی به زیبایی شهری کمک کنند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش با اشاره به اینکه طی سالهای گذشته به هنر تجسمی و مجسمه سازی لطمه های زیادی وارد شده است، تصریح کرد: برخی برداشت های نادرست از هنر مجسمه سازی باعث شده این شاخه مهم هنری در کشور در معرض آسیب جدی قرار گیرد.
او با بیان اینکه شهر تهران می تواند میزبان خوبی برای آثار ارزشمند هنرمندانی باشد که زیبایی را برای شهر به ارمغان می آورند، گفت: مردم باید از ذات هنر بهره مند شوند به همین دلیل معتقدم که وظیفه شهرداری و شورای شهر این است که بتواند پیوند مناسبی بین هنر هنرمندان بزرگ این سرزمین و شهروندان که به عنوان بزرگترین متقاضیان محسوب می شوند، برقرار کند.
او به سرقت مجسمه های فاخر شهری طی سالهای گذشته اشاره کرد و افزود: در دهه های گذشته برخورد نامناسبی با حوزه هنری داشته ایم و همین دلیلی شده تا نتوانیم به سرقت مجسمه هایی که در شهر انجام شده، توجه جدی داشته باشیم.
این عضو شورای شهر با اشاره به بدهی 55 هزار میلیاردی شهرداری تهران که امروزه بر دوش مردم سنگینی می کند، گفت: با توجه به بدهی های پیش آمده طبیعی است که اولویت اصلی شهردار تهران پرداخت حقوق 650 میلیاردی کارمندان شهرداری تهران در ماه باشد، اولویت دوم نجات درختان شهر از خشک شدن و همچنین اولویت سومم بر زمین نماندن زباله های مردم باشد. معتقدم در این گرفتاری معلوم نیست که "هنر" اولویت چندم شهردار تهران باشد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1390 مباحث کتاب: رشد مباحث مربوط به پیاده روی و پیاده راه ها و توجه به عابر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه