به منظور گرامی داشت روز خبرنگار در بوستانی با همین نام:

اثر حجمی شهید صارمی جانمایی شد

اثر حجمی شهید صارمی در روزخبرنگار به منظور گرامی داشت نام این شهید و ارج نهادن به جایگاه خبرنگاران در بوستان خبرنگار در منطقه 8 جانمایی شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، علی حاجی مرادی با بیان اینکه در ابتدا قرار بود این اثر به صورت سردیس باشد، گفت: بعد از اتودهای اولیه و مشورت با خانواده شهید در نهایت تصمیم بر این شد که نیمه تنه شهید صارمی ساخته شود.
او با اشاره به اینکه این نیم تنه از جنس فایبرگلاس است، افزود: با توجه به اینکه شهید صارمی خبرنگاری بود که در جنگ حضورداشت در نیم تنه او از دوربین خبرنگاری به عنوان یک سلاح یاد کرده ایم و فرم ساخت نیمه تنه این شهید به گونه ای است که نقش حضورش در جنگ را نشان دهد.
این هنرمند ادامه داد: مقاومت و صلابت از ویژگی های مهم این فرد است بنابراین پشت فیگور به گونه ای ساخته شده است که از سنگ است و مفهوم این صلابت را به بیننده القا می‌کند.
به گفته حاجی مرادی در ساخت این مجسمه تلاش شد تا حس کنجکاوی ببیننده برانگیخته شود تا رسالت کار خبری و تاثیر آن را در فضای جامعه با یک اثر حجمی به تصویر درآید و صرفا یک اثر حجمی در جایی از شهر جانمایی نشود و بتوانیم رسالت این حرفه را به بینندگان گوشزد کنیم.
گفتنی است اثر حجمی شهید صارمی از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت روز خبرنگار در بوستان خبرنگار در منطقه 8 جانمایی شده است.

معرفی کتاب

  • «هنرخیابانی»،street art نویسنده: جونز استال مترجم: سامان هزارخانی بسیاری گرافیتی را زادگاه هنر شهری می دانند. گرافیتی ها اگرچه معترضان به وضع موجود بودند اما توانستند برای شهر های امروزی هنر خیابانی را به یادگار…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه