دکترضرغامی در مراسم تقدیر از اعضای شوراهای هنری و کارگروه های تخصصی فنی و ارزیابی نقاشی دیواری و آثار حجمی:

دغدغه هنرمندان پرداختن به موضوعاتی است که باعث آرامش شهر شود

مراسم تقدیر و تشکر از اعضای شوراهای هنری و کارگروه های تخصصی فنی و ارزیابی نقاشی دیواری و آثار حجمی با حضور دکتر برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر کیهان محمدخانی قائم مقام مدیرعامل، سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان و اعضای شوراهای هنری و کارگروه های تخصصی فنی و ارزیابی نقاشی دیواری و آثار حجمی سال 96 و 97 برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر ضرغامی در ابتدای این جلسه با بیان اینکه هنرمندان درمورد شهر تهران دغدغه دارند و فکر و ذکر آنها پرداختن به موضوعاتی است که باعث آرامش شهر شود، گفت: تراکم جمعیت تهران 16درصد جمعیت کل کشور است و در میان آنها کسانی هستند که در شهر رفت و آمد میکنند و مراقب تاثیر عملکردشان در شهر نیستند در این میان طایفه هنرمندان فعالیتشان نه تنها برهم زننده آرامش نیست بلکه زیبایی‌های را که دیگران از شهر گرفته اند را به شهر برمیگردانند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید براینکه بخشی از تفنن و آرامش شهروندان با کارهایی که هنرمندان در شهر انجام داده اند، به دست می آید، ادامه داد: تعلق خاطری که شهروندان به شهر دارند به نسبت دیگران بسیار زیاد است و همین تعلق خاطر باعث آفرینشهای شهری و فعالیت های هنری آنها در شهر شده است.
او با اشاره به اینکه کنار هم قرار گرفتن سازمان زیباسازی و هنرمندان در فعالیت های هنر شهری باید از سوی شهروندان در سطح شهر دیده شود، افزود: بسیاری از هنرمندانی که در فعالیت های هنری سازمان، مسابقات و سمپوزیوم های هنری شرکت می کنند دوست دارند بدانند مبنای داوری چیست.
به گفته دکتر ضرغامی افرادی که در رخدادهای مختلف در منظر داوری قرار میگیرند قطعا چارچوب های حکمیت و داوری را رعایت میکنند و تا به حال فردی خارج از چارچوب داوری رفتار نکرده است.
او با بیان اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران وظیفه دارد شیوه نامه ها و درخواست ها را برای عموم تا آنجا که ممکن است شفاف کند، گفت: جمع بندی منتقدان این است که شاید ما در بخش هایی شفاف نیستیم بنابراین درخواستم از اعضای جدید شوراهای هنری و کارگروه های تخصصی فنی و ارزیابی نقاشی دیواری و آثار حجمی این است که در هنگام انتشار فراخوان ها همه نکاتی که فکر میکنند جای تردید و سوال دارد را بیان کنند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از اعضای سابق شوراهای هنری و کارگروه های تخصصی فنی و ارزیابی نقاشی دیواری و آثار حجمی نیز خواست که فعالیت خود را با سازمان ادامه دهند و افزود: از این هنرمندان میخواهم تا تجربیاتی که در سالهای قبل از حضور در این شوراها به دست آورده اند، مستند به سازمان ارائه کنند تا سازمان زیباسازی راه رفته را تکرار نکند و در جهت رفع خلاء های موجود تلاش کند.
در ادامه این جلسه مجتبی موسوی معاون فرهنگی وهنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه الگو و نمونه اولیه بسیاری از فعالیت های هنر شهری در سایر شهرهای کشور از تهران وام گرفته شده است، گفت: در این اتفاق خوب برای تهران شوراهای هنری و کارگروه های تخصصی فنی و ارزیابی نقاشی دیواری و آثار حجمی تصمیم ساز وبرنامه ریز بوده اند.
او با اشاره به اینکه عمر شورای هنری سازمان به 20 سال میرسد و سازمان زیباسازی پایه گذار این بود که هنر شهری را با خرد جمعی در تهران انجام دهد، ادامه داد: این موضوع فراز و فرودهایی داشته است اما باید مسیر پیش رو را رو به رشد بدانیم.
به گفته معاون فرهنگی و هنرهای شهری، رشد کمی و کیفی هنرشهری به دلیل توسعه حضور افراد صاحب نظر در رشته های مختلف هنری بوده است.
موسوی با بیان اینکه در کنار شورای هنری، کارگروه فنی و ارزیابی حضور داشت که کمک رسان خیلی خوبی به شورای هنری بود، گفت: امسال بر اساس سیاست های سازمان تغییراتی در شورای هنری و کارگروه فنی و ارزیابی صورت گرفته است تا ضمن ایجاد تنوع در نگاه، امکان حضور سایر صاحبنظران و استفاده از تجربیات آنها فراهم شود.
به گفته موسوی اعضای سال گذشته شورای هنری و کارگروه فنی به عنوان مشاور در کارها حضور دارند تا دغدغه آنها از هنر و شهر در دوره جدید هم مورد توجه و استفاده قرار گیرد.
در ادامه این جلسه اعضای شوراهای هنری و کارگروه های تخصصی فنی و ارزیابی نقاشی دیواری و آثار حجمی دغدغه و نگاه خود به موضوع هنرشهری را بیان کردند و در پایان جلسه نیز با اهدای لوح تقدیر از خدمات اعضای سال 96 شوراهای هنری و کارگروه های تخصصی فنی و ارزیابی نقاشی دیواری و آثار حجمی تقدیر و تشکر شده و همچنین احکام اعضای سال 97 شوراهای هنری و کارگروه های تخصصی فنی و ارزیابی نقاشی دیواری و آثار حجمی به آنها اهدا شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: لئاتریس آیزمن مترجم: روح الله زمزمه وانشناسی محیطی، جدیدترین شاخه از این رشته است که در آن متخصصان با بررسی فضای بصری در محیط های شهری تاثیر آن را بر کنش ها و واکنش…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه