خالق مجسمه خروس:

رنگ مجسمه مانع از زنگ زدگی آن می شود

احمد روشنی، هنرمند مجسمه ساز با اشاره به رنگ آکرولیک مجسمه خروس، گفت: جنس رنگ به کار رفته روی این مجسمه به نوعی است که از مقاومت لازم در شرایط مختلف آب و هوایی برخوردار است و از زنگ زدگی بدن مجسمه جلوگیری می کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، روشنی با اشاره به اینکه جنس بدنه و روکش مجسمه خروس از جنس آهن است، ادامه داد: این مجسمه به ارتفاع 5 متر و با وزن تقریبی 600 کیلوگرم از ضایعات آهن ساخته و توسط سازمان زیباسازی شهر تهران با توجه به ارتباط موضوعی در باغ پرندگان جانمایی شده است.
به گفته این هنرمند مجسمه ساز، وی بیشتر آثارش را از مواد بازیافتی و ضایعاتی خلق کرده و پیش از این نیز با همکاری شهرداری مناطق 22 گانه تهران، تعدادی مجسمه ساخته و پس از جانمایی در نقاط مختلف شهر نصب کرده است.
گفتنی است، وی رتبه نخست جشنواره های "دور ریختنی ها" و "شمسه"را کسب کرده و در حال حاضر در حال ساختن مجسمه یوزپلنگ ایرانی به ارتفاع 6 متر از جنس آهن است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه