خالق مجسمه خروس:

رنگ مجسمه مانع از زنگ زدگی آن می شود

احمد روشنی، هنرمند مجسمه ساز با اشاره به رنگ آکرولیک مجسمه خروس، گفت: جنس رنگ به کار رفته روی این مجسمه به نوعی است که از مقاومت لازم در شرایط مختلف آب و هوایی برخوردار است و از زنگ زدگی بدن مجسمه جلوگیری می کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، روشنی با اشاره به اینکه جنس بدنه و روکش مجسمه خروس از جنس آهن است، ادامه داد: این مجسمه به ارتفاع 5 متر و با وزن تقریبی 600 کیلوگرم از ضایعات آهن ساخته و توسط سازمان زیباسازی شهر تهران با توجه به ارتباط موضوعی در باغ پرندگان جانمایی شده است.
به گفته این هنرمند مجسمه ساز، وی بیشتر آثارش را از مواد بازیافتی و ضایعاتی خلق کرده و پیش از این نیز با همکاری شهرداری مناطق 22 گانه تهران، تعدادی مجسمه ساخته و پس از جانمایی در نقاط مختلف شهر نصب کرده است.
گفتنی است، وی رتبه نخست جشنواره های "دور ریختنی ها" و "شمسه"را کسب کرده و در حال حاضر در حال ساختن مجسمه یوزپلنگ ایرانی به ارتفاع 6 متر از جنس آهن است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ماه نامه "همشهری ماه" شماره 84 که در مهر 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "زیبایی شهر، عینیت عدالت برای شهروندان" اختصاص داد برای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید دو ماه نامه…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه