خالق مجسمه خروس:

رنگ مجسمه مانع از زنگ زدگی آن می شود

احمد روشنی، هنرمند مجسمه ساز با اشاره به رنگ آکرولیک مجسمه خروس، گفت: جنس رنگ به کار رفته روی این مجسمه به نوعی است که از مقاومت لازم در شرایط مختلف آب و هوایی برخوردار است و از زنگ زدگی بدن مجسمه جلوگیری می کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، روشنی با اشاره به اینکه جنس بدنه و روکش مجسمه خروس از جنس آهن است، ادامه داد: این مجسمه به ارتفاع 5 متر و با وزن تقریبی 600 کیلوگرم از ضایعات آهن ساخته و توسط سازمان زیباسازی شهر تهران با توجه به ارتباط موضوعی در باغ پرندگان جانمایی شده است.
به گفته این هنرمند مجسمه ساز، وی بیشتر آثارش را از مواد بازیافتی و ضایعاتی خلق کرده و پیش از این نیز با همکاری شهرداری مناطق 22 گانه تهران، تعدادی مجسمه ساخته و پس از جانمایی در نقاط مختلف شهر نصب کرده است.
گفتنی است، وی رتبه نخست جشنواره های "دور ریختنی ها" و "شمسه"را کسب کرده و در حال حاضر در حال ساختن مجسمه یوزپلنگ ایرانی به ارتفاع 6 متر از جنس آهن است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کتاب مذکور به  همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران به سه زبان فارسی،انگلیسی و عربی  در اواخر سال 1390 در سه هزارنسخه به چاپ رسید.کتاب حاضر شرح حال تصویری تهران قدیم و امروز میباشد ،که توسط…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه