جلسه شورای فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد

جلسه هفتگی شورای فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران با موضوع "بررسی تبلیغات فرهنگی تیرماه" با حضور زهرا نژادبهرام، عضو شورای شهر تهران، دکتر برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و اعضای شورای فرهنگی سازمان عصر روز یکشنبه سوم تیرماه در محل سالن اجتماعات سازمان زیباسازی برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در این جلسه موضوع تبلیغات فرهنگی تحت عنوان "روز گفت‌‌و‌گو" با حضور حاضران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
زهرا نژاد بهرام، عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه گفت‌و‌گو می‌تواند چراغ راهی باشد که ذهن شهروندان را هرچه بیشتر روشن نماید، گفت: هرچقدر هنرمندانه به این موضوع بپردازیم اثرات عمیقتر و ماندگارتری را در اذهان باقی می‌گذارد.
این عضو شورای شهر در ادامه افزود: برای این موضوع می بایست برنامه ریزی دقیقی انجام شود و با اجرای آن ذهن‌ها را به موضوع گفت‌و‌گو معطوف کرد و از این طریق به تقویت فرهنگ گفت‌وگو در بین شهروندان پرداخت.
او با تاکید بر اینکه اخلاق شهروندی یک "برند" برای شهرداری تهران است، ادامه داد: ترویج گفت‌و‌گو می‌تواند منجر به تقویت رفتار شهروندی شود.
در ادامه جلسه دکتر ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی با بیان اینکه در پرداختن به موضوع گفت و گو؛ باید اخلاق، رفتار، فرهنگ و حقوق شهروندی را در نظر داشته‌باشیم، گفت: سازه‌های تبلیغاتی شهری نشان‌دهنده تعامل و گفت‌و‌گوی سازمان با شهروندان است از این رو پیام‌هایی که برای این روز در قالب کمپین برروی این بیلبوردها به تصویر در می‌آید باید همه این بخش‌ها را در برگیرد.
دکتر رسولی پور، عضو شورای فرهنگی سازمان که مسوولیت کمپین"روز گفت‌و‌گو" را به عهده دارد، گفت: می‌توان با استفاده از جمله‌ها و تصاویر گرافیکی مناسب موضوع گفت‌و‌گو را در جامعه بسط و گسترش داد از این رو در برنامه‌ریزی برای این کمپین چند محور "گفت‌و‌گو"، "دیگری"، "اخلاق شهروندی" و "خانواده" را مدنظر قرار داده‌ایم.
حمید ابک، از دیگر اعضای این شورا گفت: کار سازمان زیباسازی شهر تهران تئوریزه کردن مساله گفت‌و‌گو نیست اما این سازمان می‌تواند با استفاده از ابزارهای در اختیار، گفت‌و‌گو را در سطح جامعه جاری کند.
بهروز شجاعی، عضو دیگر این شورا، با تاکید بر اینکه ضعف فرهنگ گفت‌و‌گو یکی از مشکلات جامعه ایرانی است، ادامه داد: بهتر است این کمپین در سطوح مختلف جامعه برنامه‌ریزی شود که برای اجرایی نمودن آن باید از پتانسیل هنرمندان استفاده کرد.
دکتر حسین خطیبی از دیگر اعضای شورای فرهنگی سازمان به هدف برگزاری جلسات این شورا اشاره کرد و افزود: دلیل تشکیل این شورا و برگزاری جلسات، تقویت فرهنگ شهروندان با استفاده از سازه های تبلیغات فرهنگی است؛ از این رو باید برای موضوع گفت‌و‌گو به نوعی برنامه‌ریزی شود که ترویج دهنده گفت‌و‌گو در جامعه به عنوان یک رفتار شهروندی باشد.
در پایان این جلسه مقرر شد تا جملات قصار در نظر گرفته شده برای برپایی کمپین "روز گفت‌و‌گو" در اختیار گرافیست‌ها قرار گیرد تا بتوانند تصاویر گرافیکی متناسب با این جملات را طراحی و برای اکران در اختیار سازمان زیباسازی قرار دهند؛ سازمان زیباسازی با برگزاری این کمپین، تبلیغات فرهنگی تیر ماه را به موضوع گفت‌و‌گو اختصاص خواهد داد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "فصلنامه معماری و شهر سازی" در شماره 104 خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت با کلیک بر روی نام مقاله می توانید آن را مشاهده کنیدیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه