زهرا نژادبهرام، عضو شورای اسلامی شهر تهران:

تغییر پوستر خیابان ولیعصر مصداق بارز شنیده شدن مطالبات شهروندان بود

زهرا نژادبهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص پوستر خیابان ولیعصر و حواشی آن گفت: تغییر پوستر خیابان ولیعصر با توجه به زمان کوتاهی که در اختیار سازمان زیباسازی شهر تهران قرار داشت مصداق بارز شنیدن شدن مطالبات شهروندان بود.
 

زهرا نژادبهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص پوستر خیابان ولیعصر و حواشی آن گفت: تغییر پوستر خیابان ولیعصر با توجه به زمان کوتاهی که در اختیار سازمان زیباسازی شهر تهران قرار داشت مصداق بارز شنیده شدن مطالبات شهروندان بود.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، عضو شورای شهر تهران افزود: درست است که شور و نشاط پوستر قبلی در پوستر دوم دیده نمی شود، اما پوستر اصلاح‌شده خیلی رسمی‌تر و سازمان‌یافته‌تر بود اما تغییر آن در کمتر از ٢٤ ساعت نمی‌توانست با خلاقیت لازم همراه باشد و آن مفاهیم شور و نشاط را در هم آمیزد. شاید اگر زمان بیشتری بود، پوستر دوم اینقدر رسمی و کلاسیک نبوده و مثل پوستر اول مردمی می شد.
او با بیان اینکه نمایش غرور ملی فرصتی برای بازآفرینی امید در سراسر شهر است، افزود: حسن قضیه این بود که مطالبات طرح‌شده، شنیده شد. من خودم از جمله منتقدان بودم و توصیه کردم که بهتر است این پوستر اصلاح یا حداقل برداشته شود. دیدیم که این اتفاق افتاد و پوستر را برداشته و اصلاح کردند.
او با تاکید براینکه در این مورد صرفا حذف صورت نگرفت، اظهار کرد: تغییر پوستر ولیعصر نشانه گام برداشتن به سمت جلو و اتفاقی از جنس بهبود است.
به گفته این عضو شورای شهر تهران پوستر دوم هم کم‌حاشیه‌تر نبود اما اینبار زنان در حاشیه نبودند و چند زن در فاصله‌های مختلف در پوستر و بعد از بازیکنان که آقا بودند، قرار گرفتند. به نظر من کوتاهی زمان طراحی موجب نواقص موجود شد.
نژاد بهرام با بیان اینکه مدیریت شهری جدید مطالبات جمعی را می‌شنود و نسبت به آنها واکنش نشان می‌دهد، گفت: قبلا این‌طور نبود و ما همیشه ارتباط یکسویه داشتیم. مدیریت شهری اقدامات خود را انجام می‌داد بدون اینکه نظر مخاطبان را جلب کند. اگر هم جلب می‌کرد به یک سطح خاص و کوچک محدود بود. این‌بار اما به صورت جمعی و در قالب یک ارتباط دوسویه با مردم تعامل کرد.
او با اشاره به اینکه حوزه مدیریت شهری می‌تواند مفاهیمی را بسازد که برای سطح کلان اجتماعی الگو باشد، افزود: ما اکنون به سطحی از تعامل میان جامعه و جامعه تصمیم‌ساز رسیده‌ایم که می‌توانیم جنس حرف‌های هم را بفهمیم. آنچه از جنس بهبود است خیلی اثرگذارتر از انتقادات صرف است.
به گفته این عضو شورای شهر تهران ما باید به سمت بهبود و مسوولیت‌پذیری اجتماعی حرکت کنیم. ما گفت‌وگو را از سطح نقادی به سمت ارایه راهکار برده‌ایم و حالا باید از سمت تصمیم‌گیرندگان بهبود پیدا کند و راهکارهای ارایه‌شده، عملیاتی شود.
او با بیان اینکه در این روند توانسته‌ایم به مجموعه‌ای از رفتارهای جدید دست پیدا کنیم که هم تصمیم‌گیرندگان و هم شهروندان با یکدیگر گفت‌وگو کنند، گفت: مدیریت شهری توانسته از طرح مطالبات فراتر رفته و اکنون در مورد اینکه ما چه می‌خواهیم؟ چطور می‌خواهیم؟ و برای تحقق آن، چه کاری می‌توانیم انجام دهیم، صحبت می‌شود.
به گفته نژادبهرام رابطه سه‌گانه بین آنچه می‌خواهیم، آنچه باید انجام داد و آنچه من به عنوان شهروند باید انجام دهم؛ مثلث توسعه است و اینجاست که ما می‌توانیم به سوی توسعه‌یافتگی حرکت کنیم.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران قضیه تغییر پوستر میدان ولیعصر نشان می‌دهد ما در حلقه مدیریت کشور قرار داریم و آن مثلث توسعه در حال شکل‌گرفتن است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1390 مباحث کتاب: رشد مباحث مربوط به پیاده روی و پیاده راه ها و توجه به عابر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه