مهلت ثبت‌نام در ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران تا 18 خرداد تمدید شد

مهلت ثبت‌نام در مرحله اول ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران تا ساعت 24 روز 18 خرداد تمدید شد.
 

مهلت ثبت‌نام در مرحله اول ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران تا ساعت 24 روز 18 خرداد تمدید شد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در این مرحله ثبت‌نام صرفاً به صورت آنلاین و از طریق آدرس. www.zibasazi.com انجام می شود.
گفتنی است ششمین دوسالانه مجسمه های شهری تهران را با هدف تثبیت و ایجاد ساز و کار ارتقاء کیفی مجسمه سازی شهری برگزار خواهد شد و می کوشد تا زمینه بروز ایده های بدیع و خلاق مبتنی بر غنای فرهنگی ایران، را ایجادکرده و به طور خاص به نیازهای کنونی و درحال توسعه کلان شهر تهران بپردازد و به الگوی مجسمه سازی شهری در سطح ملی دست یابد.
دکتر برزین ضرغامی ریاست دوسالانه و سهندحسامیان ، محمد بهرامی، محمود پورنصری نژاد، امیر وفایی، محمدرضا یزدی و سید مجتبی موسوی اعضای شورای سیاستگذاری هستند.
ثبت نام و راهیابی به دوسالانه ششم در سه مرحله ثبت نام اولیه، ارائه طرح پیشنهادی و تحویل آثار انجام می شود و هنرمندانی برای ارایه طرح انتخاب می شوند که دست کم 3 شرط از شرایط تعیین شده از سوی شورای سیاتگذاری را داشته باشند.
تحصیلات آکادمیک هنری و دانشجویان رشته مجسمه سازی، حداقل 7 سال فعالیت مستمر هنری در زمینه مجسمه سازی، برگزاری نمایشگاه انفرادی یا شرکت در 3 نمایشگاه گروهی، راهیابی به یکی از دوسالانه های مجسمه سازی (دوسالانه های ملی مجسمه سازی تهران، دوسالانه های مجسمه های شهری تهران و دوسالانه های معتبر بین المللی)، حضور در یک سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی ( بخش دانشجویی یا اصلی )، نصب مجسمه شهری و عضویت در انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران یا سایر مجامع هنری مرتبط از جمله شرایطی است که برای حضور در این دوره از این رویداد هنری پیش بینی شده است.
گفتنی است هنرمندان درزمان ثبت نام اولیه از طریق سایت دوسالانه، می بایست علاوه بر رزومه، حداقل تصویر5 نمونه از آثار خود را ارایه نمایند. با توجه به این که انتخاب هنرمندان در این مرحله صرفا از روی رزومه انجام می شود، لذا ارائه رزومه مستند و دقیق توسط هنرمند الزامی است.
اطلاع رسانی و اعلام نتایج اولیه از طریق سایت انجام می شود و در نهایت هنرمندانی که پس از اعلام نتایج ثبت نام اولیه مجاز به ارائه پیشنهاد باشند، می توانند فایل تصاویر و توضیحات مربوط به طرح پیشنهادی خود را در سایت و صفحه مربوطه بارگزاری نمایند که این اطلاعات شامل تصاویر گویا از سه نمای ماکت پیشنهادی، عنوان و توضیحات، بیانیه اثر، ابعاد پیشنهادی اثر و مشخصات فنی براساس مقیاس شهری، تصاویر گویا از 3 نمای مختلف زمینه و محیط نصب اثر به همراه آدرس دقیق، یک تصویر مونتاژ شده یا کروکی از موقعیت نصب اثر در محیط پیشنهادی (با حفظ زاویه دقیق نصب اثر همراه با مقیاس انسانی) باشد. در ضمن کلیه تصاویر می بایست با کیفیت 300 DPI و با فرمت JPG ارائه شوند.
با توجه به این که تصاویر و مشخصات ارائه شده این بخش به صورت کلیپ و اسلاید شو در فضاهای مختلف نمایشگاه به نمایش عمومی درخواهد آمد، هنرمندان می توانند تصاویر دیگری نیز شامل مراحل طراحی و اجرای اثر یا فضاهای کارگاهی خود را ارائه نمایند.
علاوه بر این دوسالانه ششم درنظر دارد سلسله‌ نشست های پژوهشی و تخصصی با حضوراساتید، هنرمندان و صاحب‌نظران به منظور ایجاد فرصت گفت و گو در زمینه نقد، تحلیل و بررسی مجسمه سازی شهری برگزار نماید که زمان بندی آن متعاقبا اعلام می شود.
لازم به ذکر است ثبت نام اولیه تا پایان 5 خردادماه 1397 انجام خواهد شد و نتایج مرحله اول 20 خرداد اعلام می شود و در نهایت منتخبین مرحله اول تا آخر شهریورماه فرصت دارند طرح های پیشنهادی خود را ارائه کنند.
گفتنی است نتایج اولیه این جشنواره اول مهر ماه بر روی سایت سازمان زیباسازی بارگذاری خواهد شد.
علاقه مندان برای شرکت در ششمین دوسالانه مجسمه سازی میتوانند آثار خود را به نگارخانه برگ واقع در پاسداران، میدان هروی، خیابان شهید وفامنش، کوچه شهید جمالی شرقی، پلاک 12 عمارت عین‌الدوله مراجعه کرده و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 7 – 22969742داخلی 104-101-112 تماس بگیرند.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه